Anything But Words - Banks & Steelz

Anything But Words Banks & Steelz


Premiera: 26 sierpnia 2016
Premiera w Polsce: 26 sierpnia 2016

Gatunek: RnB / Hip-Hop

Wydawca: Warner Bros. Records
Dystrybutor: Warner Music Poland 
CD

Recenzja - Banks & Steelz "Anything But Words"

Kooperacja równie dziwna, co Lou Reeda z Metallicą, ale efekt nieporównywalnie lepszy.

Pod szyldem Banks & Steelz, ukrywają się Paul Banks i RZA, lub - jak kto woli - wokalista rockowego zespołu Interpol i członek hiphopowej legendy Wu-Tang Clanu. Na szczęście, na papierze jest to dziwniejsze niż w rzeczywistości. Jakoś udało się połączyć stylistykę obydwu, wydawać by się mogło zupełnie nieprzystających twórców. Co ciekawe, płyta "Anything But Words" brzmi, jakby żaden nie szedł na kompromisy, każdy robił swoje, a jednak jakoś ma to ręce i nogi.

Innymi słowy, z jednej strony mamy melancholię, klawiszowe pasaże i rockowe melodie, którymi serca zaskarbił sobie Banks z grupą Interpol. Z drugiej, czeka nas porządna dawka hip-hopu ze Wschodniego Wybrzeża. Czasem przypomina to przeciąganie liny, ale wypada naprawdę dobrze. Romantyzm jednego nowojorczyka fajnie skontrowany jest surowością drugiego. Syntetyczne dźwięki pasują do tych przetworzonych, harmonijne śpiewanie nieźle kontrastuje z mocnym rapem, a Florence Welch, jak się okazuje, można dopasować wszędzie. Podobać może się klimat tej płyty, chwilami mroczny, chwilami zimny, ale czasem też liryczny, poetycki. Na pewno nowojorski. To płyta do słuchania raczej po zmroku, kiedy zmysły się wyostrzają, kiedy łatwiej poddać się atmosferze.

"Anything But Words" oczywiście jest swoistą ciekawostką, ale na tyle udaną, przystępną i szczerą, że ma szansę zostać ze słuchaczem na dłużej. RZA i Paul Banks zdołali stworzyć coś nietuzinkowego, zaskakującego, ale jednocześnie coś, co wyróżnia chemia i autentyczność.

autor: Anna Szymla

Anything But Words: E-Recenzje

Informacje - Banks & Steelz "Anything But Words"

Wyjątkowa płyta, powstała dzięki współpracy dwóch wyjątkowych postaci świata muzyki – rockowej – Paula Banksa z grupy Interpol, hiphpowej – RZA z legendarnego kolektywu Wu-Tang Clan. Panowie pod szyldem Banks & Steelz po kilku latach pracy przygotowali debiutancki album o tytule "Anything But Words".

Wokalista, gitarzysta, a od paru lat basista Interpol oraz mistrz szachowy, wybitnie inteligentny weganin z Wu-Tang Clan, zaczęli wspólnie pisać muzykę już w 2013 roku. Niestety, nawał zajęć nie pozwolił Banksowi i RZA na szybkie ukończenie prac nad płytą. Stało się to dopiero kilka miesięcy temu.

– Kiedy poznałem Paula, rozpoznałem szybko, że ma on w sobie tę energię, typową dla twórców z Nowego Jorku – wspomina RZA początki współpracy. – Poznaliśmy się lepiej poprzez szachy i wspólną pracę w studiu. Nasze talenty połączyły się w wyjątkowy sposób, więc zaczęliśmy komponować piosenki. Powstało coś, co znacząco różni się od tego, co robiłem wcześniej, będące jednakowoż bardzo cool – dodał raper.

Paulowi Banksowi i RZA udało się namówić do współpracy kilkoro znamienitych artystów. Raper zapewne był tym, który przekonał kumpli z Klanu, Ghostface Killah, Method Mana, Masta Killa, a także działającego poza Wu-Tang Clan Kool Keitha. Na płycie słychać też Florence Welch z Florence And The Machine!

Pierwszym utworem, jaki promował album "Anything But Words", był "Love And War" feat. Ghostface Killah. Nakręcono do niego teledysk, inspirowany kultowym filmem "Wściekłe psy" Quentina Tarantino. Obrazek w reżyserii Arms Race

Obecnym singlem z albumu jest kompozycja "Giant"

Za produkcję "Giant" odpowiadają John Hill i Kid Harpoon (Florence And The Machine). Utwór pojawia się w zwiastunie gry "Ghost Recon Wildlands", powstałej w oparciu o powieść Toma Clancy'ego.

Tracklista

# Tytuł Czas
1 Giant 3:52
2 Ana Electronic 3:44
3 Sword in the Stone (featuring Kool Keith) 4:50
4 Speedway Sonora 4:15
5 Wild Season (featuring Florence Welch) 4:26
6 Anything But Words 4:21
7 Conceal 3:59
8 Love and War (featuring Ghostface Killah) 4:09
9 Can't Hardly Feel 4:33
10 One by One 4:48
11 Gonna Make It 5:46
12 Point of View (featuring Method Man and Masta Killa) 6:31

Artyści wystepujący na albumie "Anything But Words"

Paul Banks wokal

Teledyski z płyty "Anything But Words"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Anything But Words


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Anything But Words"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: