Bawię się świetnie - Ania

Bawię się świetnie Ania

#11942078


Premiera w Polsce: 19 października 2012

Gatunek: Pop

Wydawca: Jazzboy
CD

Recenzja - Ania "Bawię się świetnie"

Nie jest łatwo nagrać płytę delikatną, subtelną, a zarazem lekką i nienudną. Jeszcze trudniej nagrać popowy album, który nie jest banalny.

Pierwszym słowem, które przychodzi do głowy, kiedy słucha się "Bawię się świetnie" jest szlachetność. To prosta, ładna, niepozorna muzyka, ale genialnie podszyta czymś wysmakowanym, wyrafinowanym. Mnóstwo tu smaczków, drobiazgów, z których utkane są piosenki. Wiem, że na tej płycie bardzo ważne są teksty (o nich później), mnie przede wszystkim zachwyca brzmienie, produkcja.

Bez dwóch zdań to pop. Ładne melodie, chórki, zgrabny refren (chociażby w nagraniu tytułowym). Sporo miejsca zajmują akustyczne dźwięki, nie brakuje też jednak elektroniki, tej łagodnej, eterycznej. Ponadto jest miejsce na nieco rockowego brudu, pustynnej nerwowości (wstęp do "Sublokatorki) czy kapitalne metaliczne gitary ("Bez cienie nadziei" jak The Edge z czasów "The Unforgettable Fire"). Pojawiają się rozwiązania przywołujące skojarzenia z Air ("Nadziejka"), Sparklehorse czy Lenny Valentino. Prawdziwym skarbem jest zamykający całość "Kiedyś mi powiesz kim chcesz być", który z prostej, skromnej, ballady niepostrzeżenie zmienia się w piękną, dojrzałą muzycznie kompozycję.

Same melodie niewątpliwie są ładne, można by rzec urokliwe, ale w tekstach na pewno nie jest różowo. To smutna płyta, a właściwie melancholijna o kobietach, codzienności i związanych z nią problemach, troskach, wątpliwościach. Nie przygnębia, nie dołuje, ale gdzieś nastraja jesiennie. Jakby pastelowe barwy nieco przyszarzyć, przybrudzić.

"Bawię się świetnie" nie jest dziełem doskonałym. Nie wszystkie piosenki muszą się podobać. Ale jak sucho i bezdusznie by to nie zabrzmiało to po prostu świetnie zrobiona muzyka. Przemyślana, bogata, a zarazem naturalna i szczera, od serca.

autor: Anna Szymla

Bawię się świetnie: E-Recenzje

Tracklista

# Tytuł Czas
1 Nadziejka 5:35
2 Bawię się świetnie 3:47
3 Sublokatorka 4:00
4 Bez cienia nadziei 2:04
5 Dorosłość oddać musisz albo niepewność 4:06
6 Jej zapach 3:11
7 Przy sąsiednim stoliku 3:05
8 Na oślep 4:35
9 Jeszcze ten jeden raz 4:00
10 Kiedyś mu powiedz kim chcesz być 4:34

Artyści wystepujący na albumie "Bawię się świetnie"

Ania Dąbrowska wokal,słowa

Teledyski z płyty "Bawię się świetnie"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Bawię się świetnie


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Bawię się świetnie"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: