Beauty Behind The Madness - The Weeknd

Beauty Behind The Madness The Weeknd


Premiera: 28 sierpnia 2015
Premiera w Polsce: 28 sierpnia 2015

Gatunek: RnB / Hip-Hop

Wydawca: Republic Records
Dystrybutor: Universal Music Polska 
CD

Recenzja - The Weeknd "Beauty Behind The Madness"

Ogłaszam, iż najbardziej przereklamowanym artystą 2015 roku jest The Weeknd.

Facet jest zdolny, wyróżnia się na tle innych artystów R&B i potrafi pisać całkiem zgrabne piosenki. Co więc z nim nie tak? Jest potwornie pretensjonalny i zadufany. Słuchanie "Beauty Behind the Madness" jest po prostu irytujące. Utwory są koszmarnie monotonne i bezbarwne. W kółko te same okołoballadowe, lekko duszne, czasem obudowane bardziej eleganckimi aranżami pościelowe numery. Trochę prince'owych klawiszy, trochę hollywoodzkiego blichtru, odrobina Michaela Jacksona, nieco mroku i coś od Kanye Westa (czasem dosłownie, bo pomagał przy produkcji). Większość płyty wpada jednym uchem, wypada drugim i zlewa się w bezbarwną całość. No i ileż można słuchać miauczenia o seksie?

The Weeknd drażni nie tylko arogancją i wszechobecnym banałem, ale także, a może przede wszystkim lenistwem. Nie można mu odmówić wyobraźni. Lekko funkujący "Can't Feel My Face" jest więcej niż udany, świetnie wypada hiphopowo-festiwalowy "Losers" z udziałem Labrintha i z wibrującym dęciakowym finałem. Od reszty odstaje też nagrany na potrzeby "50 twarzy Greya" walczykowo-barokowy "Earned It (Fifty Shades of Grey)". Niestety, dobrych, ciekawych pomysłów jest tu niewiele. Większość to kalki i wariacje oraz nużące powielanie tych samych patentów. Delikatne przesuwania akcentów, zabiegi produkcyjne tak naprawdę niewiele zmieniają.

"Beauty Behind the Madness" we fragmentach może nawet zachwycić. Naprawdę, Kanadyjczyk jest utalentowany, ale nie aż tak jak mu się wydaje ani tak, jak próbują nam wmówić.

autor: Anna Szymla

Beauty Behind The Madness: E-Recenzje

Informacje - The Weeknd "Beauty Behind The Madness"

Nominowany do GRAMMY, multi-platynowy artysta R&B THE WEEKND ogłosił, że jego trzeci album studyjny „Beauty Behind The Madness” zostanie wydany 28 sierpnia 2015 roku w wersji fizycznej i cyfrowej na całym świecie. Album The Weeknd jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier tego roku.

Rok 2015 jest dla The Weeknd rokiem przełomowym. Jego trzy piosenki znajdują się w Top 25 notowania Billboard Hot 100. Pierwszy oficjalny singiel z płyty „Can’t Feel My Face” obecnie zajmuje 6. miejsce, a poprzednio wydane utowry „Earned It (Fifty Shades of Grey) i „The Hills” zajmują odpowiednio 16. i 23. miejsce. Singiel „Can’t Feel My Face” obecnie jest najlepiej sprzedającą się piosenką R&B/Soul. Utwór odnosi również ogromny sukces na ponad 33 rynkach na całym świecie m.in. w Australii, Szwecji czy Kanadzie. Nic w tym dziwnego, w końcu kawałek napisany przez The Weeknd był współprodukowany przez Maxa Martina- jednego z najlepszych producentów muzyki pop, który współpracuje z takimi gwiazdami jak Taylor Swift, Ellie Goulding czy Katy Perry.

Tracklista

# Tytuł Czas
1 Real Life 3:43
2 Losers (featuring Labrinth) 4:41
3 Tell Your Friends 5:34
4 Often 4:09
5 The Hills 4:02
7 Can't Feel My Face 3:33
8 Shameless 4:13
9 Earned It (Fifty Shades of Grey) 4:37
10 In the Night 3:55
11 As You Are 5:40
12 Dark Times (featuring Ed Sheeran) 4:20
13 Prisoner (featuring Lana Del Rey) 4:34
14 Angel 6:17

Artyści wystepujący na albumie "Beauty Behind The Madness"

Ed Sheeran wokal
Lana Del Rey wokal
Labrinth rap

Teledyski z płyty "Beauty Behind The Madness"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Beauty Behind The Madness


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Beauty Behind The Madness"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: