Erotyki - Jazzombie

Erotyki Jazzombie


Premiera w Polsce: 8 kwietnia 2016

Gatunek: Alternatywa

Wydawca: Mystic Production
CD

Recenzja - Jazzombie "Erotyki"

"Erotyki" to absolutnie wariacka płyta, w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Z jednej strony chciałby się napisać, że po albumie Jazzombie należy spodziewać się niespodziewanego, ale jeśli mamy choćby mgliste pojęcie, co to za projekt, jest to w sumie oczywiste. Gwoli ścisłości, w Jazzombie siły połączyli członkowie Lao Che i Pink Freud, a na warsztat wzięli zabarwione erotycznie wiersze Bolesława Leśmiana, Juliana Tuwima, Emila Zegadłowicza czy Jana Brzechwy. Czeka nas więc poezja w nowym, współczesnym i zaskakującym wcieleniu. Jest i rock, i jazz, trochę bluesa i hip-hopu. Tego ostatniego nie tak dużo, jak można by się spodziewać po świetnym singlu "Dziewiąta", który ma w sobie coś z hitów Cypress Hill.

Większość materiału jest bardziej kameralna i klimatyczna, wręcz knajpiana. Snujące się "Sic!" z przyduszoną trąbką w tle, zamulony "Szał" z zgrabnie wplecioną elektroniką, niby pulsujące, ale sensualne "Uczciwie" czy po prostu balladowa "Miłość" wydają się idealna do małych, przyciemnionych, spowitych papierowym dymem lokali, gdzie pija się burbon i wino. Nie brakuje jednak bardziej żwawych momentów na czele z funkującym "Ty jesteś moją miłością" czy frywolnym "Z tymi wierszami, to trzeba uważać" niczym z soundtracku do serialu "Bodo".

"Erotyki" to pełna szalonych dźwięków, pełna niespodzianek płyta. Wysmakowana i figlarna jednocześnie. Elegancka i zmysłowa. Różnorodna, lekko szalona i zaskakująco świeża.

autor: Anna Szymla

Erotyki: E-Recenzje

Informacje - Jazzombie "Erotyki"

Jazzombie to zespół, który powstał w wyniku połączenia sił Lao Che i Pink Freud. Premiera krążka "Erotyki" już na początku marca, a sam tytuł doskonale koresponduje z zawartością tekstową wydawnictwa. Jazzombie postanowili bowiem wykorzystać twórczość Bolesława Leśmiana, Juliana Tuwima, Emila Zegadłowicza, Jana Brzechwy, a wspólnym mianownikiem całości jest zabarwienie erotyczne owych liryków. A jeśli dołożymy do tego niesamowicie pozytywną energię, doskonały warsztat instrumentalistów oraz niebywałą zdolność do improwizacji i zabawy dźwiękiem, to możemy być pewni, że oto narodził się projekt zasługujący na miano jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych 2016 roku!

Tracklista

# Tytuł Czas
1 Erotyk 4:42
2 Ty jesteś moją miłością 4:11
3 SIC! 4:02
4 Dziewiąta 2:35
5 Z tymi wierszami, to trzeba uważać 2:12
6 Szał 4:19
7 Dwa serduszka, cztery oczy 2:31
8 Ostatni gang bang 5:13
9 Uczciwe.. 5:25
10 Miłość 3:21
11 Together 1:46
12 Przedwczoraj 1:32
13 Sarajevo.. Zagreb.. Beograd 3:53

Artyści wystepujący na albumie "Erotyki"

Brak danych.

Teledyski z płyty "Erotyki"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Erotyki


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Erotyki"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: