Glasshouse - Jessie Ware

Glasshouse Jessie Ware


Premiera: 20 października 2017
Premiera w Polsce: 20 października 2017

Gatunek: Pop

Wydawca: Island Records
Dystrybutor: Universal Music Polska 
CD

Informacje - Jessie Ware "Glasshouse"

"Glasshouse" powstawało w LA wraz z wieloletnim współpracownikiem Jessie Ware – Bennym Blanco. Album oscyluje mocno wokół tematu związków, ale też wątku rodziny, związanym z tym, że artystka została niedawno matką.

"Kiedy maleństwo skończyło 2,5 miesiąca pojechałam do LA komponować. Zagrałam Benny’emu co napisałam, a on spytał – dlaczego nie robisz tego co na Devotion? Wróć do tego oldschoolowego brzmienia, które było dla Ciebie świetne" – wspomina prace nad płtą Jessie Ware.

Z Bennym Blanco współpracującym z Jessie Ware od prawie dekady, łączy artystkę prawie rodzinna więź. "Zatrzymaliśmy się u Benny’ego w domku dla gości w styczniu. Moje dziecko brało udział w większości sesji nagraniowych" – śmieje się Jessie.

Obok Benny’ego Blanco wśród współpracowników znalazł się też ponownie Kid Harpoon. "Wiedziałam, że mamy w zanadrzu kolejną piosenkę na miarę Wildest Moments. Potrzebowaliśmy tylko czasu, żeby powstała" – opowiada o pracy z producentem Jessie.

Kiedy utwory stawały się zbyt skomplikowane Jessie spędzała długie godziny na słuchaniu swoich muzycznych bohaterek - Joni Mitchell, Nina Simon, Carole King i Aretha Franklin, co dodawało jej pewności w komponowaniu. Od jazzowych improwizatorów do innowatorów house music – inspiracje na albumie są odzwierciedleniem muzycznej drogi jaką artysta przebyła na swoich trzech albumach.

"Na początku sesji nagraniowej powiedziałam – nie chcę robić popowej piosenki. Chcę nagrać utwóór, który zmusi ludzi do przeżycia czegoś, spróbujmy nie pisać dla radia" – opowiada o “Midnight" artystka. Stroną B singla jest nagranie "Selfish Love" - powstały przy współpracy z Bennym Blanco i Ryanem Tedderem utwór, jest hołdem złożonym dla Astrud Gilberto. Drugim oficjalnym singlem jest utwór "Alone".

Współpraca z innymi twórcami i muzykami okazała się elementarna dla nowego materiału. "Moi najlepsi przyjaciele i ulubieni muzycy pomogli przy płycie – zapewnia Jessie. Artystkę obok Benny’ego Blanco, Ryana Teddera i Kida Harpoona wsparli m.in. Felix and Hugo White (The Maccabees), Pino Palladino, Chris Dave, Nico Segal, a także Ed Sheeran, który jest współtórcą utworu zamykającego album – pt. "Sam".

"Okazało się że to album dla mojego męża i mojego dziecka. To przeprosiny, wyznanie, list miłosny i deklaracja… Pokazuje cały mój strach i wszystkie emocje"- podsumowuje płtę "Glasshouse" artystka.

Glasshouse: E-Recenzje

Tracklista

# Tytuł Czas
1 Midnight 3:57
2 Thinking About You 3:28
3 Stay Awake, Wait for Me 3:35
4 Your Domino 3:47
5 Alone 3:36
6 Selfish Love 3:57
7 First Time 4:05
8 Hearts 3:33
9 Slow Me Down 3:24
10 Finish What We Started 3:49
11 Last of the True Believers (featuring Paul Buchanan) 3:53
12 Sam 5:15

Artyści wystepujący na albumie "Glasshouse"

Brak danych.

Teledyski z płyty "Glasshouse"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Glasshouse


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Glasshouse"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: