Grizzlin' - BeMy

Grizzlin' BeMy


Premiera w Polsce: 22 kwietnia 2016

Gatunek: Pop
CD

Recenzja - BeMy "Grizzlin'"

BeMy muszą się podobać. Urodziwi, zdolni i z niebywałym drygiem do pisania potencjalnych przebojów.

BeMy to nowi ulubieńcy młodzieży, ale nie tylko. Bracia Mattia i Elie Rosinski urodzili się we Francji, a swojsko brzmiące nazwisko zawdzięczają polskim rodzicom. Rozgłos zyskali za sprawą udziału w "Must Be The Music", a obietnicę sukcesu spełnili debiutanckim albumem.

"Grizzlin'" to w zasadzie klasyczny rock-pop. Zgrabne kompozycje, chwytliwe refreny i mnóstwo energii. Czasem rodzeństwo lubi bardziej dramatyczne tony i mocniejsze aranżacje ("Forgive Me Woman"), najczęściej jednak proponuje lekką, pozytywną muzykę. Raz skoczną, z rockowym przytupem (numer tytułowy z "nawiedzonymi" klawiszami czy "Gateway"), kiedy indziej iście wakacyjną, soczystą, kolorową jak "Islands". Oczywiście, mają też w zanadrzu całkiem ładne ballady - lekko spowite wieczornym chłodem "Half of My Body". Wszystko to ma przyjemną barwę, podkolorowane jest rockowym instrumentarium, przepełnione miękką gitarą ("Black Swan"), urozmaicone tamburynami, napędzane charakterną perkusją, ale czasem też naszpikowane migoczącą elektroniką ("Tiny Closet").

W sumie o BeMy nie ma się co za dużo rozpisywać. Jeśli ktoś lubi brytyjskie i australijskie brzmienia, nośne melodie, wokalne harmonie, słoneczne klimaty, a czasem festiwalo-stadionowe hymny, na "Grizzlin'" znajdzie to wszystko. Hit za hitem.

autor: Anna Szymla

Grizzlin': E-Recenzje

Informacje - BeMy "Grizzlin'"

Zespół Bemy założyli dwaj bracia Mattia i Elie Rosinski. Urodzili się i wychowali we Francji, ale poprzez rodziców pochodzenie mają polskie. Od najmłodszych lat interesowali się muzyką, nieustająco grając w swoim rodzinnym domu w Bordeaux. Po ukończeniu szkoły średniej bracia postanowili kontynuować edukację muzyczną poza Francją. Opuścili dom rodzinny i wyjechali do Anglii. Upór i wytrwałość pozwoliła im na studia muzyczne w prestiżowej szkole Academy of Contemporary Music.

W czerwcu 2013 wzięli udział w programie Must Be The Music. Dostali się do finału i zajęli drugie miejsce. W maju 2014 awansowali do półfinałów eliminacji Przystanku Woodstock, Festiwalu w Jarocinie oraz zagrali na pierwszym w Polsce akustycznym koncercie w ramach brytyjskiego projektu Sofar Sounds. W maju 2014 roku zdobyli nagrodę Jury festiwalu Top Trendy 2014. Natomiast latem 2014 zdobyli nagrodę główną na festiwalu muzycznym w Jarocinie, a na początku sierpnia zagrali na dużej scenie festiwalu Woodstock (wygrali eliminacje zespołów konkursowych).

W 2015 wystąpili na festiwalu Springbreak i Letniej Trasie Radia Zet. Wiosną 2015 podpisali kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska i przystąpili do nagrywania debiutanckiego albumu, pod czujnym okiem wybitnego producenta Bogdana Kondrackiego. 22 kwietnia 2016 ukazuję się debiutancki album Bemy z 11 piosenkami w języku angielskim, zatytułowany „Grizzlin’”. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo jest utwór „Time”.

Tracklista

# Tytuł Czas
1 Time 3:15
2 Grizzlin' 3:13
3 Black Swan 3:46
4 Oxygen 3:46
5 Half of My Body 3:31
6 Playard 4:21
7 Gateway 3:19
8 Tiny Closet 3:21
9 Forgive me Woman 4:06
10 Islands 2:47
11 Let the Sun 6:59

Artyści wystepujący na albumie "Grizzlin'"

Brak danych.

Teledyski z płyty "Grizzlin'"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Grizzlin'


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Grizzlin'"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: