Hurt & the Merciless - The Heavy

Hurt & the Merciless The Heavy


Premiera: 1 kwietnia 2016

Gatunek: Rock / Alternatywa
Styl: funk rock, indie rock

Wydawca: Counter Records
CD

Recenzja - The Heavy "Hurt & the Merciless"

Jeśli pokochaliście The Heavy, na pewno już wiecie, że marne są szanse, by się to zmieniło. Jeśli jednak ich jeszcze nie pokochaliście, najwyższy czas.

Grupa The Heavy jest jak kawa, nie tylko dlatego, że dodaje energii i pobudza, choć tak oczywiście jest. Można dodać mleka, posłodzić, zostawić czarną. Niby smaki różne, inne, ale działanie to samo i pewna goryczka zawsze jest wyczuwalna. Dokładnie tak jest z angielską grupą. W jakiś sposób zmieniają, urozmaicają swoją muzykę. Raz łagodzą jej smak, innym razem pozwalają by była ostrzejsza. Niezmiennie jest to jednak nasycony soulem, doprawiony funkiem i bluesem, pełen dęciakowych aranżacji, soczysty, żarliwy rock. Nie inaczej jest na ich czwartej płycie "Hurt & the Merciless".

Nowy album jest może bardziej oldschoolowy i bardziej eklektyczny niż poprzednie, ale nie są to żadne drastyczne zmiany. "What Happened to the Love?" brzmi jak połączenie The White Stripes z hipisowsko-gospelowymi, natchnionymi zaśpiewami, "The Apology", przy którym nie da się ustać w miejscu, to odpowiedź The Heavy na modę disco, "Miss California" brzmi pustynnie i... kalifornijsko, a "Slave to Your Love" ma iście hardrockową energię. To jednak tylko pewne odcienie, niuanse. Zasadniczo czeka nas pełen emocji, mocny głos Kelvina Swaby, dzikie, głośne gitary, pulsujący bas, przekrzykujące się instrumenty dęte i tamburyna oraz żeńskie chórki z kilkoma chwilami oddechu na ciepłe, organiczne ballady.

Podsumowując, "Hurt & the Merciless" to po prostu dobra płyta. Szczera, bogata, naturalna, ekscytująca muzyka, z charakterem, stylem i zaraźliwą energią. Niezmiennie.

autor: Anna Szymla

Hurt & the Merciless: E-Recenzje

Tracklista

# Tytuł Czas
1 Since You Been Gone 3:09
2 What Happened to the Love? 3:15
3 Not the One 3:52
4 The Apology 3:16
5 Nobody's Hero 3:57
6 Miss California 4:35
7 Turn Up 3:27
8 A Ghost You Can't Forget 3:22
9 Last Confession 4:37
10 Mean Ol' Man 3:56
11 Slave to Your Love 2:59
12 Goodbye Baby 3:34

Artyści wystepujący na albumie "Hurt & the Merciless"

Brak danych.

Teledyski z płyty "Hurt & the Merciless"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Hurt & the Merciless


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Hurt & the Merciless"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: