Jamaican Trip - Star Guard Muffin

Jamaican Trip Star Guard Muffin

#LOUEP002CDD


Premiera: 24 czerwca 2011

Styl: dub, reggae

Wydawca: Lou & Rocked Boys
CD
DVD

Recenzja - Star Guard Muffin "Jamaican Trip"

Przykład Kamila Bednarka i jego zespołu to ewidentne świadectwo, że i w Polsce można zrobić karierę prawdziwie amerykańską - od bohatera telewizyjnego show (w tym przypadku "Mam talent!") do muzyka sprzedającego dziesiątki tysięcy płyt. Wciąż jednak nie ma odpowiedzi, na ile to zasługa idealnego wstrzelenia się w zapotrzebowanie rynku, a na ile rzeczywistego talentu.

Po wielkim sukcesie płyty "Szanuj!", zagraniu bardzo wielu koncertów, chłopcy z Brzegu postanowili spełnić swoje marzenia i wyjechali na Jamajkę, aby w legendarnym studiu Tuff Gong zarejestrować kilka nowych piosenek. Wyszło ich w sumie pięć, czyli w sam raz jak na EP-kę, a żeby fanów dodatkowo uradować, zespół dołączył do zestawu płytę DVD, która dokumentuje tę wyprawę. Właśnie od obrazu zacznę recenzję. Cieszyć może, że Star Guard Muffin nie zachłysnęli się sławą, pieniędzmi. Wciąż są normalnymi chłopakami, których popularność może odrobinę przerosła, ale póki co nie zmanierowała. W dodatku widać wyraźnie, jak olbrzymią frajdę sprawiła im wyprawa do światowego centrum reggae. Problem z oceną zaczyna się, gdy przychodzi wziąć pod lupę muzykę. Nie ma się co oszukiwać - grupie daleko do wirtuozerii Vavamuffin czy przebojowości Jamala. Nawet opieka najbardziej znanych producentów i aranżerów nie była w stanie przykryć braku charyzmy Bednarka, który co prawda zadatki na świetnego wokalistę ma, ale to na razie zadatki tylko. Wyzbyć się musi przede wszystkim śpiewania o rażących infantylnością banałach. Koledzy z zespołu powinni natomiast spróbować trochę poszaleć, bo za często balansują na granicy zgrabnej, bezpiecznej konfekcji. Fajnie, że spełnili swoje marzenie, poznali wiele gwiazd, które dotąd widzieli jedynie w telewizji, ale teraz pora trochę usunąć się w cień i popracować nad płytą, która pokaże prawdziwe oblicze Star Guard Muffin i pozwoli zespołowi zdobyć szacunek prawdziwych fanów reggae, a nie tylko dziewcząt zakochanych w chłopcu z telewizyjnego show.

autor: rafi

Jamaican Trip: E-Recenzje

Tracklista

# Tytuł Czas
1 Jamaican Trip 3:22
2 Let's Stop 3:33
3 Rootsman Soul 5:03
4 Anioły 5:33
5 Pragnienia szczyt 4:20
6 Pragnienia szczyt (dub) -
1 Film dokumentalny z podróży Pragnień szczyt -
2 Teledysk do Jamaica Trip -
3 Teledysk do Let's stop -

Artyści wystepujący na albumie "Jamaican Trip"

Teledyski z płyty "Jamaican Trip"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Jamaican Trip


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Komentarze do płyty "Jamaican Trip" (Star Guard Muffin)

3 lipca 2012, 11:47

Lidia

Przypadkowo natknęłam się na ten stek bzdur. Autor, zwany Rafi n ie ma pojęcia o muzyce. Rzuca się w oczy z tekstu brak edukacji muzycznej, nieznajomość rynku muzycznego oraz nacechowanie nienawiścią, zajadliwością charakterystyczną dla niespełnionych ludzi, którym po prostu w życiu nic się nie udało, nic nie osiągnęli. Zatem do psychiatry lub do psychoanalityka radzę panie Rafi i to jak najszybciej. Lidia

3 lipca 2012, 11:51

lidia

A jeszcze dodałabym, że lepszych tekstów to raczej nikt w Polsce nie pisz, niż Kamil i są bardzo wysoko oceniane przez samych "wiekowych" tekściarzy.
Braki panie Rafi ma pan nawet z podstawówki a o gimnazjum czy szkole średniej to nie wspomnę. Ze zrozumieniem tekstu są braki, gdy się mało czyta. W pana prztypadku za dużo bzdur pan pisze a za mało czyta. Należałoby proces odwrócić.

Dodaj komentarz do płyty "Jamaican Trip"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: