Let It Reign - Carl Barât and The Jackals

Let It Reign Carl Barât and The Jackals


Premiera: 16 lutego 2015
Premiera w Polsce: 16 lutego 2015

Gatunek: Rock / Alternatywa
Dystrybutor: Mystic Production 
CD

Recenzja - Carl Barât and The Jackals "Let It Reign"

Trochę mną targa, kiedy słucham płyty projektu Carl Barât and The Jackals. Nie chodzi o to, że "Let It Reign" to album, który wywołuje huragan w głowie czy duszy. Nie rozdziera też serca. Raczej wywołuje ambiwalentne uczucia.

Niby wszystko jest tak, jak u Carla być powinno. Głośne, przesterowane gitary, rockandrollowe utwory, brudne brzmienie. Nieco gniewu, nieco liryzmu. Prosto, konkretnie, energicznie. Punkowo, czasem nonszalancko, z niewymuszonym wdziękiem. Świetnie wypadają dęciakowe wtręty, a całość nie boli. Nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że The Jackals to produkt czekoladopodobny (oczywiście, czekoladą są The Libertines).

Nie pomaga fakt, w jaki sposób powstał ten zespół. Nie organicznie, z chęci wspólnego grania, w wyniku muzycznej chemii. Barât zamieścił ogłoszenie, zrobił przesłuchanie/casting i znalazł trzech chętnych. Jasne, można i tak. Sposób dobry jak każdy inny, ale w tym przypadku pachnie nieco wyrachowaniem. Jakby wokalista zaangażował swoich fanów, którzy dwoją się i troją, by stać się wymarzoną czekoladą.

Przeszkadza jeszcze jedna rzecz. Anglik jest młody, ma zaledwie 36 lat, ale "Let It Reign" zalatuje nieco kryzysem wieku średniego. Może to jeszcze nie porsche, laska młodsza o co najmniej 20 lat i botoks, ale farbowanie siwych włosów jak najbardziej. Carl nowymi utworami próbuje udowodnić, że wciąż jest młody i zadziorny. Nie przeczę, jest dość przekonujący, ale nie potrafię mu do końca uwierzyć.

I tu jest pies pogrzebany. Materiał jest dobry, a przynajmniej solidny. Dryg do pisania piosenek (acz niekoniecznie wielkich hitów) Carl Barât wciąż ma, ale tej płycie brakuje wiarygodności.

autor: Anna Szymla

Let It Reign: E-Recenzje

Tracklista

# Tytuł Czas
1 Glory Days 3:43
2 Victory Gin 3:55
3 Summer In The Trenches 3:03
4 A Storm Is Coming 3:59
5 Beginning To See 3:47
6 March Of The Idle 3:40
7 We Want More 3:34
8 War Of The Roses 4:55
9 The Gears 1:32
10 Let It Rain 3:28

Artyści wystepujący na albumie "Let It Reign"

Carl Barât wokal,gitara

Teledyski z płyty "Let It Reign"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Let It Reign


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Let It Reign"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: