Loud Hailer - Jeff Beck

Loud Hailer Jeff Beck


Premiera: 15 lipca 2016
Premiera w Polsce: 15 lipca 2016

Gatunek: Rock

Wydawca: Rhino Records
Dystrybutor: Warner Music Poland 
CD

Recenzja - Jeff Beck "Loud Hailer"

Geniusz gitary tym razem postanowił podzielić się miejscem na pierwszym planie i postawić na piosenki zespołowe, nie na udowadnianie po raz kolejny, jak kapitalnym jest instrumentalistą. Zabieg udał się Anglikowi całkiem nieźle.

"Loud Hailer" to tylko dwa króciutkie popisy instrumentalne mistrza Jeffa. Wyważone, delikatne, mające mnóstwo uroku. Ale nikną one przy piosenkach, które znakomicie zaśpiewała młoda brytyjska wokalistka Rosie Bones, którą Beck zaprosił do pracy przy "Loud Hailer" obok gitarzystki Carmen Vandenberg, basisty Giovanni Pallottiego i perkusisty Davide Sollazziego. Może nie wszystkie kompozycje są równe, nie wszystkie imponują gitarowymi fajerwerkami, jakich chyba większość z nas po płycie Jeffa Becka oczekuje, ale w przeważającej mierze mają w sobie coś przyciągającego. Tą najbardziej magnetyczną siłą jest wokal Rosie. Genialny w "Live In The Dark", który ma potencjał na spory przebój, idealnie wpasowujący się w lśniący gitarowymi popisami "Thugs Club", uroczo delikatny w balladowym, nastrojowym "Save The Children". Biała wokalistka z Londynu, a momentami śpiewa jakby była Afro-Amerykanką i pochodziła delty Missisipi albo okolic Nowego Orleanu. Ma coś wyjątkowego, głos, którego prędko się nie zapomina. Sprawdzający się zarówno w czystej postaci, jak i z efektami (np. "Right Now"). I w muzyce, która mieszka blisko bluesa i rocka (aczkolwiek taki "The Ballad Of The Jersey Wives" ma momenty wręcz hardrockowe, a "O.I.L." funkowe). Choć "Loud Hailer" brzmi bardzo nowocześnie, to nie ma wątpliwości, że Jeff nie chciał, aby była ona niezbyt daleko od muzyki, która jest jego sercu najbliższa.

Beck pisał piosenki wraz z Carmen i Rosie, więc nie tylko Anglika zasługa w tym, że tak przekonująco wypadły. Ale jemu trzeba zapisać zasługę, jaką niewątpliwie jest pokazanie całemu światu tych dwóch superzdolnych młodych dziewczyn z Londynu o ogromnym potencjale. Czuje się, że świetnie im się pracowało, że doskonale się rozumieli. Może nie jest to najwybitniejsze dzieło Becka, ale z pewnością dzieło bardzo ciekawe.

autor: Lesław Dutkowski

Loud Hailer: E-Recenzje

Informacje - Jeff Beck "Loud Hailer"

Ośmiokrotny laureat Grammy, dwukrotnie wprowadzany do Rock And Roll Hall Of Fame, jako członek The Yardbirds oraz artysta solowy, długo kazał czekać na następcę "Emotion & Commotion". Czas zadziałał na korzyść procesu twórczego i powstał materiał mocny, wyrazisty w przekazie, głośny. Na płycie umieszczono 11 utworów. W pracy nad nimi wspomogły Jeffa Becka dwie młode panie z Londynu, wokalistka Rosie Bones i gitarzystka Carmen Vandenberg.

Produkcją płyty Jeff Beck podzielił się z Filippo Cimattim. Poza wymienioną trójką w studiu pracowali jeszcze perkusista Davide Sollazzi i basista Giovanni Pallotti. Rosie Bones śpiewa w dziewięciu z 11 kompozycji. Dwie, "Pull It" oraz "Edna", to utwory instrumentalne.

Tracklista

# Tytuł Czas
1 The Revolution Will Be Televised 3:53
2 Live In The Dark 3:47
3 Pull It 2:09
4 Thugs Club. 5:15
5 Scared For The Children 6:07
6 Right Now 3:57
7 Shame 4:40
8 Edna 1:03
9 The Ballad Of The Jersey Wives 3:50
10 O.I.L. 4:41
11 Shrine 5:47

Artyści wystepujący na albumie "Loud Hailer"

Brak danych.

Teledyski z płyty "Loud Hailer"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Loud Hailer


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Loud Hailer"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: