Pearl Jam - Pearl Jam

Pearl Jam Pearl Jam

#82876 71467 2, 82876 71467 2


Premiera: maj 2006
Premiera w Polsce: maj 2006

Gatunek: Rock
Styl: grunge, hard rock, rock alternatywny

Wydawca: J Records
Dystrybutor: Sony Music Poland 
CD

Recenzja - Pearl Jam "Pearl Jam"

To niezwykle budujące i podnoszące na duchu, że chłopakom, a raczej już panom z kapeli Pearl Jam nadal chce się tworzyć i grać. Wciąż jest w nich pasja i zaangażowanie, co słychać na najnowszym dziele amerykańskiego bandu.

"Pearl Jam" nie jest płytą niezwykłą, ale chyba cudów od Pearl Jam już nikt nie oczekuje. Nowa propozycja niezmordowanej grupy ze Seattle jest nierówna, mało odkrywcza, chwilami bez pomysłu, ale poza kilkoma wyjątkami całkiem nieźle się tego słucha. Największy plus albumu stanowi energia. Gros "kawałków" to szybkie, surowe, gitarowe kompozycje, w których Eddie Vedder nie boi się krzyczeć. Część wprawdzie brzmi jak klony "Do The Evolution", jak choćby singlowe nagranie "World Wide Suicide", ale przecież artyści szukając inspiracji mogli trafić na coś znacznie gorszego.

W kategorii żywiołowych utworów całkiem nieźle wypadają "Severed Hand", "Big Wave" oraz – to najwścieklejszy "numer" w zestawie - punkowo-garażowy "Comatose". Bronią się także niektóre spokojniejsze fragmenty. Naprawdę dobrze brzmią melodyjne piosenki "Gone" i "Inside Job", wyjątkowej urody akustyczna ballada z subtelnym fortepianowym motywem. Country'owe "Parachutes" uznajmy za dramatyczny wypadek przy pracy czy, jak kto woli, totalnie chybiony eksperyment.

Pomimo zapewnień Veddera i spółki, zawartości "Pearl Jam" daleko do agresji i wigoru ich krążka "Vs.", jednak nie bez przyczyny formacja ta istnieje już od ponad 15 lat. Nowy longplay piątki muzyków świata nie zmieni, ale z pewnością ucieszy przynajmniej kilka osób.

autor: Anna Szymla

Pearl Jam: E-Recenzje

Tracklista

# Tytuł Czas
1 Life Wasted 3:54
2 World Wide Suicide 3:29
3 Comatose 2:19
4 Severed Hand 4:30
5 Marker In The Sand 4:23
6 Parachutes 3:36
7 Unemployable 3:04
8 Big Wave 2:58
9 Gone 4:09
10 Wasted Reprise 0:53
11 Army Reserve 3:45
12 Come Back 5:29
13 Inside Job 7:08

Artyści wystepujący na albumie "Pearl Jam"

Eddie Vedder wokal,muzyka,słowa

Teledyski z płyty "Pearl Jam"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Pearl Jam


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Pearl Jam"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: