Sea You Later - The Dumplings

Sea You Later The Dumplings


Premiera w Polsce: 13 listopada 2015

Gatunek: Pop / Elektronika / Alternatywa
Styl: indie pop, synth pop, dream pop

Wydawca: Warner Music Poland
CD

Recenzja - The Dumplings "Sea You Later"

Wystarczy spojrzeć na okładkę i wiadomo, jak brzmi nowa płyta The Dumplings.

Oczywiście upraszczam, "Sea You Later", nie jest bowiem czymś tak oczywistym i jednoznacznym, ale podwodne zdjęcie duetu idealnie pasuje do muzycznej zawartości. Justyna Święs i Kuba Karaś niezmiennie tworzą migoczące, ładne, zgrabne, lekko melancholie i pełne uroku piosenki. Jak chociażby singel "Nie gotujemy", czy pełne wysokich tonów skontrowanych z rozedrganym basem, delikatnie rozbrykane "Kocham być z Tobą". Jest też nieco staromodne w brzmieniu, winehouse'owe "Tide of Time". The Dumplings proponują jednak też rzeczy mniej przebojowe, ale równie czy nawet bardziej ciekawe.

Sporo tu przestrzennej, rozłożystej elektroniki. Dźwiękowych fluktuacji, falowania, przenikania. Z jednej strony mamy morskie czy wręcz oceaniczne klimaty, gdzie "Love" brzmi jak śpiew syreny tudzież soundtrack do podwodnego "Miasteczka Twin Peaks" a "Sama wkracza w pustkę" z gościnnym udziałem Tomka Makowieckiego to pełna niespodzianek, nie zawsze spokojna podróż przez bezkresną toń. Z drugiej strony pojawiają się bardziej (po)wietrzne numery, w stylu "Dark Side", który na nerwowym bicie szybuje w chłodnych przestworzach. Kryształowy głos Justyna Święs brzmi w tych kompozycjach niemal nieziemsko.

Morze, przestrzeń i mrok to trzy słowa klucze do "Sea You Later". Podrzucił je wydawca, ale naprawdę idealnie oddają charakter dzieła. To płyta różnorodna, częściowo piosenkowa, przystępna, częściowo bardziej wymagająca, gdzie ważniejsza od melodii jest atmosfera. Jeśli ktoś kojarzył The Dumplings tylko z utworów z radia, będzie mocno i (mam nadzieję) pozytywnie zaskoczony.

autor: Anna Szymla

Sea You Later: E-Recenzje

Informacje - The Dumplings "Sea You Later"

The Dumplings na swoim drugim albumie pokazują swoje dojrzałe oblicze. „Sea You Later” jest płytą zrealizowaną w autorski sposób. W całości jest skomponowana, napisana i wyprodukowana przez zespół. Za miksy wydawnictwa odpowiedzialny jest Piotr „Emade” Waglewski, a za mastering Jacek Gawłowski.

„Sea You Later” jest krokiem zespołu w nowym muzycznym kierunku. Elektropopowy duet mocno stawia na elektronikę w duchu nowych brzmień, ale nie zapomina o chwytliwych piosenkach znaku rozpoznawalnym twórczości Justyny Święs i Kuby Karasia.

Justyna: „Jest to dla nas bardzo ważna płyta, ponieważ od początku do końca wychodzi z nas, znajdują się na niej teksty odnoszące się do ważnych nam filmów książek i momentów z życia, zaczęliśmy również wspólnie komponować muzykę”.

Kuba: „Sea You Later” to brzmienia różnych epok. Nie zabrakło smutnych wręcz balladowych utworów jak i mocnego uderzenia basem. Jest to płyta tak różna jak my, ale spaja ją jeden pierwiastek jakim jest głos Justyny”.

Tracklista

# Tytuł Czas
1 Odyseusz 6:53
2 Blue Flower 5:32
3 Możliwość wyspy 4:51
4 Dark Side 8:14
5 Kocham być z Tobą 4:12
6 Don't Be Afraid 3:55
7 Love 3:42
8 Nie gotujemy 3:53
9 Nightmare 5:17
10 Sama wkracza w pustkę feat Tomek Makowiecki 4:09
11 Tide Of Time 3:54

Artyści wystepujący na albumie "Sea You Later"

Brak danych.

Teledyski z płyty "Sea You Later"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Sea You Later


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Sea You Later"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: