Speak Now - Taylor Swift

Speak Now Taylor Swift

#00602527493954

Premiera: 25 października 2010
Premiera w Polsce: 5 listopada 2010

Gatunek: Pop

Wydawca: Big Machine Records
Dystrybutor: Universal Music Polska 
CD

Recenzja - Taylor Swift "Speak Now"

Z perspektywy Polski sukces Taylor Swift może się wydawać nie w pełni zrozumiały. Tak jak nigdy w pełni nie docenialiśmy Faith Hill czy Shanii Twain, które sprzedawały niesamowite liczby płyt, ale poza Stanami Zjednoczonymi nigdy nie zostały gwiazdami wielkiego formatu.

Odpowiedź na pytanie, dlaczego tak się stało, jest oczywiście banalna. Muzyka preferowana przez wymienione panie to pop-country, bardzo zakorzenione w amerykańskich realiach. Taylor Swift ma jednak na tyle duży potencjał i pomysł na siebie, aby zaistnieć daleko poza ojczyzną. Najlepszym dowodem na to jest jej trzeci album "Speak Now", który w zasadzie jest skazany na sukces.

Muzycznie najnowsze dzieło artystki znacznie bardziej odchyla się w kierunku popu, czasem też folku, a country jest wygładzone do granic możliwości. Słychać wyraźnie, że materiał przygotowywano z myślą o publiczności międzynarodowej. Całe szczęście nie ma żadnego Auto-Tune'a, ballad w klimacie R&B czy flirtu z eurodance'em, który pasowałby do Taylor jak wół do karety. Podziw budzą niezwykle rozbudowane, bogate w instrumenty smyczkowe, aranżacje Nathana Chapmana. Piosenki są melodyjne, mają wpadające w ucho melodie i zwyczajnie mogą się podobać. Ważne jest też to, że Swift wypada niezwykle naturalnie. Nie śpiewa o tematach, o których z racji wieku nie miałaby jeszcze do powiedzenia nic ciekawego, nie opowiada też o miłości na czternaście banalnych sposobów. To płyta dojrzała, ale w bezpretensjonalny sposób.

W ogóle się nie zdziwię, jeśli w najbliższych tygodniach Taylor Swift podbije ze "Speak Now" listy przebojów na całym świecie. Zwyczajnie na to zasługuje. Dobra, przyjemna i dopracowana w stu procentach płyta.

autor: rafi

Speak Now: E-Recenzje

Tracklista

# Tytuł Czas
1 Mine 3:50
2 Sparks Fly 4:20
3 Back To December 4:53
4 Speak Now 4:00
5 Dear John 6:43
6 Mean 3:57
7 The Story Of Us 4:25
8 Never Grow Up 4:50
9 Enchanted 5:52
10 Better Than Revenge 3:37
11 Innocent 5:02
12 Haunted 4:02
13 Last Kiss 6:07
14 Long Live 5:18

Artyści wystepujący na albumie "Speak Now"

Brak danych.

Teledyski z płyty "Speak Now"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Speak Now


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Speak Now"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: