Summer 08 - Metronomy

Summer 08 Metronomy


Premiera: 1 lipca 2016
Premiera w Polsce: 1 lipca 2016

Gatunek: Elektronika / Alternatywa
Styl: indietronica

Wydawca: Because Music
Dystrybutor: Warner Music Poland 
CD

Recenzja - Metronomy "Summer 08"

Jeśli chcecie sobie przypomnieć, jak to jest szlajać się po klubach, imprezować i tańczyć do świtu, nowy album Metronomy wam w tym pomoże.

- To najfajniejsza rzecz, jaką zrobiłem od lat - zapewniał przed premierą lider, Joe Mount. - Chciałem energicznej płyty. Płyty, która odzwierciedla zanikające już wspomnienie, gdy jest się młodym i chodzi po klubach.

Nie sposób się z artystą nie zgodzić. "Summer 08" to kolorowa, pogodna, dobrze nastrajająca płyta. Wesoła, imprezowa, festiwalowa, choć niepozbawiona melancholijnych momentów. Dużo "strzelających" klawiszy, prince'owy groove ("Miami Logic"), dance-punkowe wspomnienia ("Old Skool"), wakacyjne, lekko rozleniwione klimaty ("Hang Me out to Dry" z pełną uroku Robyn) i coś wręcz romantycznego i błyszczącego ("My House"). W sumie można sobie wyobrazić ciąg wydarzeń takiej imprezowej nocy, od bardziej szalonych początków, przez chwilę odpoczynku i flirty, po wyciszenie i udanie się w objęcia Morfeusza ("Summer Jam").

"Summer 08" to płyta przebojowa, nieco naiwna, beztroska. Znakomita propozycja na lato, ale nie tylko. Sądzę, że z powodzeniem ogrzeje niejeden jesienny wieczór.

autor: Anna Szymla

Summer 08: E-Recenzje

Informacje - Metronomy "Summer 08"

”Summer’08” - następcę "Love Letters" z 2014 roku, która wdarła się do pierwszej dziesiątki notowania na Wyspach, osiągając pozycję siódmą, promuje singiel "Old Skool". Skrecze w piosence są dziełem znanego ze współpracy z legendarnymi Beastie Boys Mix Master Mike'a. Tekst natomiast jest wyrażeniem przez lidera Metronomy zazdrości wobec wyższego statusu materialnego mieszkańców zachodniego Londynu. "Śpiewam o byciu idiotycznie, totalnie zazdrosnym" – przyznaje szczerze Joseph. Do utworu powstał klip z udziałem aktorki Sharon Horgan i zainspirowany filmem Mike'a Leigh "Abigail's Party".

Inne ciekawe utwory z płyty to "Night Owl", mający sznyt klasycznego disco, zainspirowany hip-hopem "16 Beat", zdradzający miłość Mounta do Davida Bowiego "Mick Slow", a także zaśpiewany w duecie ze Szwedką Robyn "Hang Me Out To Dry".

"Summer 08" to w całości dzieło Josepha Mounta, zarówno kompozytora muzyki, jak i autora tekstów, w których nawiązuje między innymi do czasów, kiedy o Metronomy zaczęło być głośno w 2008 roku, za sprawą "Nights Out”.

"Chciałem stworzyć kolejny materiał, mając w sobie tę naiwność, która towarzyszyła mi podczas pisania i nagrywania »Nights Out« - dziesięć numerów, żywych, prostych. Nagrać przebojową płytę i jak najmniej myśleć o pracy nad nią" – tłumaczy Mount. Joseph chciał taki album nagrać już wcześniej, ale okoliczności nie były sprzyjające.

Płyta "Summer 08" ukaże się na CD, winylu, w formie plików cyfrowych oraz w specjalnych edycjach deluxe (winylowych i kompaktowych).

Tracklista

# Tytuł Czas
1 Back Together 3:40
2 Miami Logic 3:20
3 Old Skool 5:13
4 16 Beat 3:16
5 Hang Me out to Dry (with Robyn) 3:50
6 Mick Slow 5:02
7 My House 3:19
8 Night Owl 4:28
9 Love’s Not an Obstacle 3:15
10 Summer Jam 3:43

Artyści wystepujący na albumie "Summer 08"

Brak danych.

Teledyski z płyty "Summer 08"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Summer 08


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Summer 08"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: