Summer'08 - Metronomy

Summer'08 Metronomy


Premiera: 1 lipca 2016
Premiera w Polsce: 1 lipca 2016

Gatunek: Rock / Pop / Alternatywa
Styl: indie pop, indietronica

Wydawca: Because Music
Dystrybutor: Warner Music Poland 
CD

Informacje - Metronomy "Summer'08"

”Summer’08” - następcę "Love Letters" z 2014 roku, która wdarła się do pierwszej dziesiątki notowania na Wyspach, osiągając pozycję siódmą, promuje singiel "Old Skool". Skrecze w piosence są dziełem znanego ze współpracy z legendarnymi Beastie Boys Mix Master Mike'a. Tekst natomiast jest wyrażeniem przez lidera Metronomy zazdrości wobec wyższego statusu materialnego mieszkańców zachodniego Londynu. "Śpiewam o byciu idiotycznie, totalnie zazdrosnym" – przyznaje szczerze Joseph. Do utworu powstał klip z udziałem aktorki Sharon Horgan i zainspirowany filmem Mike'a Leigh "Abigail's Party".

Inne ciekawe utwory z płyty to "Night Owl", mający sznyt klasycznego disco, zainspirowany hip-hopem "16 Beat", zdradzający miłość Mounta do Davida Bowiego "Mick Slow", a także zaśpiewany w duecie ze Szwedką Robyn "Hang Me Out To Dry".

"Summer 08" to w całości dzieło Josepha Mounta, zarówno kompozytora muzyki, jak i autora tekstów, w których nawiązuje między innymi do czasów, kiedy o Metronomy zaczęło być głośno w 2008 roku, za sprawą "Nights Out”.

"Chciałem stworzyć kolejny materiał, mając w sobie tę naiwność, która towarzyszyła mi podczas pisania i nagrywania »Nights Out« - dziesięć numerów, żywych, prostych. Nagrać przebojową płytę i jak najmniej myśleć o pracy nad nią" – tłumaczy Mount. Joseph chciał taki album nagrać już wcześniej, ale okoliczności nie były sprzyjające.

Płyta "Summer 08" ukaże się na CD, winylu, w formie plików cyfrowych oraz w specjalnych edycjach deluxe (winylowych i kompaktowych).

Summer'08: E-Recenzje

Tracklista

# Tytuł Czas
1 Back Together -
2 Miami Logic -
3 Old Skool -
4 16 Beat -
5 Hang Me out to Dry (featuring Robyn) -
6 Mick Slow -
7 My House -
8 Night Owl -
9 Love’s Not an Obstacle -
10 Summer Jam -

Artyści wystepujący na albumie "Summer'08"

Brak danych.

Teledyski z płyty "Summer'08"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Summer'08


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Summer'08"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: