The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser - Rob Zombie

The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser Rob Zombie


Premiera: 29 kwietnia 2016
Premiera w Polsce: 29 kwietnia 2016

Gatunek: Metal
Styl: heavy metal, groove metal, metal alternatywny

Wydawca: T-Boy Records
Dystrybutor: Universal Music Polska 
CD

Recenzja - Rob Zombie "The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser"

U Roba Zombie jak na zachodzie - bez zmian.

Trzeba przyznać, że artystyczna konsekwencja Roba Zombie robi wrażenie. Rockman nadal lubi długie, pokręcone tytuły, więc jego szósty solowy longplay to "The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser". Oczywiście, muszą być seksualne nawiązania, nie tylko w tytule albumu, ale i piosenkach ("Well, Everybody's Fucking in a U.F.O."). Nie przestały mu się też podobać kolorowe, kolażowe, graficzne okładki. No i muzyka nadal spokojnie mieści się w szufladce industrial metal.

Krótko mówiąc, nowa płyta byłego lidera The White Zombie to mocne, energiczne numery z wyraźną perkusją, głośnymi gitarami i chłodną elektroniką. Nie brakuje też szalejącego tamburyna. Zombie nadal potrafi napisać utwory, do których idealną wizualizacją byłoby rodeo ("The Hideous Exhibitions of a Dedicated Gore Whore"), ale też spokojniejsze, marszowe ("The Life and Times of a Teenage Rock God") czy też porządnie rozpędzone ("Medication for the Melancholy"). Zaskoczeń raczej nie ma. Jest mnóstwo energii, sporo ostrych, czasem chłoszczących dźwięków, chłodne brzmienie i zgrabne melodie, bo Rob lubi piosenki, które można śpiewać/wykrzykiwać na koncertach. Zombie powiedział, że to jego "najcięższy i najbardziej pokręcony potwór". Głowy za to nie dałabym uciąć, ale rzeczywiście sporo jest nisko strojonych, gęstych gitar, gdzie trzeba jest solidne pieprznięcie i ogólnie jest bardziej rockowo niż elektronicznie. Czyli w sumie wszystko tak, jak trzeba.

Z Robem Zombie jest trochę jak z Woodym Allenem. Jego twórczość niby znacznie się nie zmienia, elementy bazowe są te same, ale po prosu lata świetności już za nim. Nowe numery mogą się podobać, nie mają jednak szans równać się z hitami sprzed lat. No i jeszcze, a może przede wszystkim, najzwyczajniej w świecie ani Rob Zombie, ani Woody Allen już nie ekscytują jak kiedyś.

autor: Anna Szymla

The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser: E-Recenzje

Informacje - Rob Zombie "The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser"

„The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser” to szósty solowy album Roba Zombie. Album został wyprodukowany przez Zeussa i nagrany w Goathouse Studios. Wydawnictwo będące doskonałym dowodem na powrót formy ikony rocka, The Eclectic Warlock… powstało przy współpracy Roba z Johnem 5 (gitara), Piggy’m D (gitara basowa) oraz Ginger Fish’em (perkusja).

Album jest pierwszym solowym albumem studyjnym Roba Zombie od 2013 roku, kiedy to LP artysty „Venomous Rat Regeneration Vendor” zadebiutował na 7 miejscu listy Billboard 200. Zgodnie z dotychczasowym trendem artystycznym artysty, graficzna strona albumu jest równie prowokująca, co jej warstwa muzyczna. Okładkowy projekt Alexa Horleya po prostu trzeba zobaczyć, by zrozumieć, jak ważny jest dla kreacji artystycznej albumu. Sam Rob o nowym wydawnictwie powiedział: „Z całą pewnością mogę powiedzieć, że jest to mój ulubiony album… Serio. Tak, wiem, że każdy pieprzony dupek tak mówi. Ale do tej pory jest to zdecydowanie nasz najmocniejszy, najbardziej popieprzony muzyczny potwór. Jeden utwór, zatytułowany „Well, Everybody’s Fucking in a U.F.O.” jest absolutnym pretendentem do zostania klasykiem Zombie! Od czasu Hellbilly Deluxe nie spędziłem tyle czasu nad składaniem albumu do kupy. Było warto”.

Aby uczcić wydanie albumu, Zombie udostępnił bezpośrednią platformę przedsprzedaży fuckinginaUFO.com, skąd fani mogą zamówić płytę z wyprzedzeniem, a także kupić wyjątkowe produkty związane z wydawnictwem. W wiadomości do fanów Zombie stwierdził: „Tym razem nie tylko wydaję płytę tak, jak wszyscy inni – Ja przekazuję ją bezpośrednio ode mnie do Was razem z toną innych limitowanych, ekskluzywnych super-śmieci jak produkty powiązane z nowym albumem, plakaty i szansa dla was do wystąpienia w produkcji „The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser Movie!” Jako legenda rocka i twórcy filmowego z unikatową wizją, Zombie nieustannie rzuca wyzwanie publiczności rozciągając granice muzyczne i filmowe. Sprzedał ponad 15 mln albumów na całym świecie i jest jedynym artystą, który osiągnął niezaprzeczalny sukces zarówno w muzyce jak i sztuce filmowej, jako reżyser/scenarzysta sześciu filmów.

Tracklista

# Tytuł Czas
1 The Last of the Demons Defeated 1:33
2 Satanic Cyanide! The Killer Rocks On! 2:58
3 The Life and Times of a Teenage Rock God 2:54
4 Well, Everybody's Fucking in a U.F.O. 2:43
5 A Hearse Overturns With the Coffin Bursting Open 1:30
6 The Hideous Exhibitions of a Dedicated Gore Whore 2:46
7 Medication for the Melancholy 2:26
8 In the Age of the Consecrated Vampire We All Get High 2:15
9 Super-Doom-Hex-Gloom, Pt. 1 1:29
10 In the Bone Pile 2:33
11 Get Your Boots On! That's the End of Rock and Roll 2:46
12 Wurdalak 5:30

Artyści wystepujący na albumie "The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser"

Brak danych.

Teledyski z płyty "The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: