Troubadour - K'naan

Troubadour K'naan


Premiera: 24 lutego 2009
Premiera w Polsce: 16 kwietnia 2010

Gatunek: RnB / Hip-Hop
Styl: hip hop, world music
Dystrybutor: Universal Music Polska 
CD

Recenzja - K'naan "Troubadour"

To ci psikus! Jeden z najciekawszych albumów ostatnich lat w międzynarodowym rapie nagrał mieszkający w Kanadzie uchodźca z Somalii. Pewnie do tej pory o nim nie słyszeliście, więc najwyższa pora to nadrobić. 32-letni Keinan Abdi Warsame zaprasza was do naprawdę magicznego świata.

Dla K'naana to już trzeci album w karierze i, co coraz rzadsze we współczesnej muzyce, każdy kolejny okazuje się lepszy. Muzyk absolutnie nie osiadł na laurach, a o tym, jakim szacunkiem jest darzony w środowisku muzycznym niech świadczy lista gości - m. in. Mos Def, Damian Marley, Adam Levine i... Kirk Hammett. Dziękuję, nie mam pytań! Mam za to masę radości związanych ze słuchaniem "Troubadoura". Z opowieści rapera, który lubi też podśpiewywać i robi to z klasą, dowiadujemy się niesamowitych historii związanych z jego życiem. Uciekł wraz z matką z Somalii w dniu, kiedy wybuchła tam wojna domowa. Wojna domowa to w sumie za delikatne określenie. Lepszym jest rzeź tysięcy niewinnych ludzi. K'naanowi się udało. Osiadł na krótko u ojca w Harlemie, a później przeniósł do Kanady, gdzie w końcu mógł się oddać swojej wielkiej pasji - muzyce.

Ale to nie jest wcale album z happy endem. To seria opowieści o prawdziwej wojnie, o dramatach, które rozgrywają się na świecie co dnia. To wiele mocnych ciosów w środowisko ściemnionego gangsta rapu, którego bohaterowie z prawdziwą wojną, walką o przetrwanie i dramatami mieli do czynienia co najwyżej w telewizji. To cała masa błyskotliwych spostrzeżeń natury społecznej, po których człowiek bezwiednie oddaje się refleksji. Jakkolwiek banalnie to zabrzmi, K'naan zmusza człowieka do rozmyślań, nie pozostawia słuchacza obojętnym. W dodatku wybrał świetne, bardzo kolorowe, bujające produkcje. Wielobarwne, sięgające po reggae, soul, brzmienia alternatywne.

To wszystko sprawia, że mamy do czynienia ze świetną płytą. Rewelacja. Nic dodać, nic ująć.

autor: rafi

Troubadour: E-Recenzje

Tracklista

# Tytuł Czas
1 T.I.A 3:39
2 ABCs (featuring Chubb Rock) 3:10
3 Dreamer 4:32
4 I Come Prepared (featuring Damian Marley) 4:09
5 Bang Bang (featuring Adam Levine of Maroon 5) 3:07
6 If Rap Gets Jealous (featuring Kirk Hammett) 3:40
7 Wavin' Flag (featuring David Bisbal) 3:41
8 Somalia 3:34
9 America (featuring Mos Def and Chali 2na) 4:46
10 Fatima 5:02
11 Fire in Freetown 4:37
12 Take a Minute 4:07
13 15 Minutes Away 4:56
14 People Like Me 6:17

Artyści wystepujący na albumie "Troubadour"

Bruno Mars chórki

Teledyski z płyty "Troubadour"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Troubadour


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Troubadour"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: