Ułamek tarcia - Kaliber 44

Ułamek tarcia Kaliber 44


Premiera w Polsce: 13 lutego 2016

Gatunek: RnB / Hip-Hop

Wydawca: Mystic Production
CD

Recenzja - Kaliber 44 "Ułamek tarcia"

Jak się talent ma, to się go ma... nawet po latach.

Kaliber 44 wraca i ma się jak zawsze dobrze. Brzmi jak K44, buja jak K44, rymuje jak K44, opowiada o tym, co K44. "Ułamek tarcia" można by było nazwać powrotem do korzeni, ale przecież oni nigdy od tych korzeni nie odeszli. Dlatego ten album jest tak naturalny, organiczny, niewymuszony. Abradab i Joka nie chcą nikomu niczego udowodnić, nikogo (łącznie ze sobą) przeskoczyć. Nie próbują zmodyfikować swojego DNA, a wręcz przeciwnie przede wszystkim na nim się opierają, z niego czerpią. Po prostu grają to, co czują i jak czują. Bez udawania, bez szukania supermodnych rozwiązań. Czasem zapraszają gości, którzy jednak tylko dodają kolorytu (liryczny, piosenkowy "Razowy" z Gutkiem) i pogłębiają styl Kalibra.

A tak bardziej konkretnie? Świetne bity, miękki flow czasem przetkany bardziej "kanciastym" rapem Joki, piętrzące się warstwy dźwięków, smakowitych sampli i skreczów. Owszem, nowy materiał jest stonowany, dojrzały, nie tak surowy, gniewny, kąśliwy, ale z charakterem, celnie opisujący rzeczywistość. Teksty bowiem traktują o życiu - takim prostym, codziennym, przyziemnym. No i najważniejsze. Na nowej płycie Kalibra 44 znajdziemy naprawę znakomite, fantastycznie dopracowane piosenki. Przyczajone "Nieodwracalne zmiany", błyszczący metalicznymi barwami "Goń" z subtelnym groove'em, soulująca "Historia" czy mroczny "Bogusław Linda" to tylko kilka przykładów.

"Ułamek tarcia" to album oldschoolowy/staromodny/klasyczny. Jakby tego nie nazwać, chodzi o to, że nadal żre, nadal pulsuje, nadal wciąga. Kaliber 44 wciąż świeży.

autor: Anna Szymla

Ułamek tarcia: E-Recenzje

Informacje - Kaliber 44 "Ułamek tarcia"

Jest! Długo oczekiwany czwarty studyjny album Kalibra.

"Mimo, że chwilę nas nie było zaczynamy tam, gdzie skończyliśmy. To będzie album dla naszych wiernych fanów, zrobiony w taki sposób, w jaki my czujemy i rozumiemy hip-hop.”

Co kryje się za słowami Daba i Joki? Kolejny album koncepcyjny w dyskografii K44. W nagraniach gościnnie udział wzięli: GrubSon, Gutek oraz Rahim. Tak jak i w poprzednich wydawnictwach zespół zadbał o szatę graficzną i gadżety dla fanów K44.

"...już nadchodzą by rozjechać mój mózg …"

Tracklista

# Tytuł Czas
1 Intro -
2 Fresh -
3 Rok podniesionych w górę rąk -
4 Piosenka skit -
5 Towarzystwo -
6 Pewniak -
7 Boogie skit -
8 Razowy -
9 Kung Fu -
10 Nieodwracalne zmiany -
11 Miłość skit -
12 Historia -
13 Superstary -
14 Goń -
15 Bounce skit -
16 Bogusław Linda -
17 CzerKaptur -
18 Outro -

Artyści wystepujący na albumie "Ułamek tarcia"

AbradAb rap,muzyka,teksty
Joka rap,muzyka,teksty

Teledyski z płyty "Ułamek tarcia"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Ułamek tarcia


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Ułamek tarcia"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: