Vows - Kimbra

Vows Kimbra

#9362495134


Premiera: 29 sierpnia 2011
Premiera w Polsce: 9 lipca 2012

Gatunek: RnB / Hip-Hop / Alternatywa
Styl: jazz

Wydawca: Warner Bros. Records
Dystrybutor: Warner Music Poland 
CD

Recenzja - Kimbra "Vows"

Gotye zawdzięczamy dwie rzeczy - przebój, który wywołał w ostatnich latach największe poruszenie (jakby ktoś nie wiedział, "Somebody I Used To Know") oraz Kimbrę.

Kimbra to dziewczyna, która zaśpiewała w rzeczonym hicie. Niewykluczone, że i tak byśmy ją poznali, bo zdolną jest bestią niesłychanie, ale ponieważ los bywa przewrotny, istnieje prawdopodobieństwo, że przepadłaby w odmętach internetu i dotarła do wąskiej grupy fanów (w Polsce płyta ukazuje się sporo po premierze). A byłaby to wielka, wielka strata.

Nowozelandka jest bowiem równie utalentowana, co nietuzinkowa, przebojowa, co niesztampowa, wrażliwa, co zadziorna. Jest po prostu jak wspaniała kobieta - zaskakująca, nieprzewidywalna, pełna uroku, uwodzicielska, ale i wysmakowana, nieco tajemnicza, raz pogodna, raz melancholijna. Na "Vows" urzeka przede wszystkim klimat, emocje, wspomniana już wrażliwość młodej wokalistki. Muzycznie natomiast mamy kapitalne piosenki. Sporo tu ładnych, zgrabnych melodii zbudowanych na solidnym popowym szkielecie, ale wykończonych zupełnie niepopowo. Zmyślne, alternatywne aranżacje ("Good Intent", "Posse") mieszają się z ciekawym operowaniem wokalem ("Something In The Way You Are", "Settle Down"), gdzieniegdzie przeplecione mocniejszymi rockowo-funkowymi zagrywkami ("Come Into My Head"). Co jednak od pierwszych minut rzuca się w uszy to rytm. Wyrazisty, mocny, choć nieagresywny, wciągający. To płyta tętniąca, drgająca, wibrująca. Szukając porównań można wspomnieć o Róisín Murphy z okresu "Ruby Blue", Janelle Monáe czy Sellah Sue.

"Vows" to inteligentna, pomysłowa, pełna finezji płyta, której znakomicie się słucha. Rzadkie, choć jakże pożądane połączenie.

autor: Anna Szymla

Vows: E-Recenzje

Tracklista

# Tytuł Czas
1 Settle Down 4:02
2 Something In The Way You Are 4:23
3 Cameo Lover 4:02
4 Two Way Street 4:20
5 Old Flame 4:30
6 Good Intent 3:31
7 Plain Gold Ring (Live) 4:31
8 Come Into My Head 4:38
9 Sally I Can See You 3:57
10 Posse 5:06
11 Home 3:04
12 The Build Up 4:15
13 Warrior (Bonus Track) 4:15

Artyści wystepujący na albumie "Vows"

Brak danych.

Teledyski z płyty "Vows"

Vows
Settle Down Kimbra
Vows
Vows
Come Into My Head Kimbra
Vows
Piszesz recenzję dla: Vows


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Vows"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: