Nothing's Real - Shura

Nothing's Real Shura


Premiera: 8 lipca 2016
Premiera w Polsce: 8 lipca 2016

Gatunek: RnB / Hip-Hop

Wydawca: Polydor
Dystrybutor: Universal Music Polska 
CD

Recenzja - Shura "Nothing's Real"

Shura znalazła się w przygotowanym przez magazyn "The Rolling Stone" zestawieniu 20 nowych brytyjskich twórców, na których należy zwrócić uwagę. Nie tylko przez szacunek do tej medialnej instytucji, nie będziemy się sprzeciwiać.

Na mającą rosyjskie korzenie artystkę naprawdę warto mieć bacznie. Dziewczyna łączy w swej muzyce przyjemne brzmienia i dryg do zgrabnych melodii. Porusza się po syntetycznych, kolorowych, nierzadko pastelowych i migoczących rejonach elektronicznego popu. Tak, czerpie z lat 80., ale robi to z ogromnym wdziękiem i bardzo pomysłowo.

W delikatniejszych, sennych, snujących się momentach, Shura przywołuje skojarzenia z Jessie Ware ("Touch"), z którą zresztą wcześniej współpracowała, ale potrafi też nagrać bardziej klubowe kawałki w stylu dawnej Madonny (świetny disco groove w "Nothing's Real") czy w klimacie Janet Jackson ("Tongue Tied"). Ma też podobny do sióstr Haim dar tworzenia wspaniałych, wokalnych harmonii ("What's It Gonna Be?", "Make It Up"). Jej głos z kolei chwilami ujawnia pewien rockowy pazur, z którego zasłynęła Gwen Stefani ("What Happened To Us?"). Kilka kompozycji w zestawie jak miniatury "(I)" i "(II)", oraz 10-minutowe "The Space Tapes" i "White Light" wskazują ponadto, że Shurę interesują nie tylko ładne piosenki, ale i dźwiękowa przygoda.

"Nothing's Real" nie jest ciosem, nie jest debiutanckim nokautem, głównie z uwagi na eklektyzm i pewne rozproszenie twórczych wizji. Shura pokazuje jednak, że jest zdolną, mającą wiele pomysłów artystką, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę.

autor: Anna Szymla

Nothing's Real: E-Recenzje

Informacje - Shura "Nothing's Real"

Na płycie „Nothing’s Real” znajdziemy 13 utworów, w tym znane już doskonale utwory jak „2Shy”, „Touch” czy „White Light”.

„Śpiew Shury sprawia, że dusza drży, a serca, choć przez nikogo nie złamane, łamią się” Pitchfork „Miękki pop, nieco w stylu lat ‘70 i ’80 przefiltrowany przez R&B z lat ’90… Shura to poważna sprawa” Fader „Marzycielska, melancholijna… usiądź i posłuchaj”Sunday Times „Nieco chropowaty, grunge’owy i frapujący” Elle „Bohaterka sceny alt-pop” Dazed & Confused.

Shura to młoda, brytyjska piosenkarka z rosyjskimi korzeniami. Śpiewa, produkuje, miksuje (m.in. dla Jessie Ware). Zaszyta w swoim pokoju w londyńskiej dzielnicy Shepherds Bush spędziła ostatnie dwa lata niespiesznie doskonaląc swoją muzykę, pisząc szereg niesamowitych singli („Indecision”, „2Shy” oraz „White Light”). Pierwszym singlem promującym album był „Touch”. Z 30 mln wyświetleń na YouTube, utwór stał się jednym z największych sukcesów blogerskich ostatnich lat. Kawałek pojawił się znikąd: pierwsza kompletna piosenka autorstwa i produkcji Shury, która wylądowała w Internecie ze skromnym teledyskiem nakręconym przez samą artystkę z udziałem jej przyjaciół. Utwór szybko rozprzestrzenił się w sieci i zyskał rzeszę fanów, także wśród znanych artystów - od Deva Hynes’a i Jungle po Kylie Minogue i Mumford Sons (zagrali cover utworu Shury „2Shy” w Live Lounge).

Tracklista

# Tytuł Czas
1 (I) 1:29
2 Nothing's Real 4:07
3 What's It Gonna Be? 3:34
4 Touch 3:34
5 Kidz 'N' Stuff 5:10
6 Indecision 3:32
7 What Happened To Us? 4:09
8 (II) 0:45
9 Tongue Tied 3:50
10 Make It Up 3:31
11 2Shy 4:38
12 White Light 10:41
13 The Space Tapes 9:33

Artyści wystepujący na albumie "Nothing's Real"

Brak danych.

Teledyski z płyty "Nothing's Real"

Brak teledysków z tej płyty
Piszesz recenzję dla: Nothing's Real


Przepisz tekst z obrazka:


* pola obowiązkowe


Dodaj komentarz do płyty "Nothing's Real"

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka: