menu
Dawid Podsiadło Koncert 2013

Dawid PodsiadłoWykonawcy: Dawid Podsiadło | Lilly Hates Roses
Miejsce: WARSZAWA, Palladium
Data: 29.10.2013
Początek: 20:00
Bilety: 35 zł/ 40 zł
 

OPIS

Dawid Podsiadło zdobył serca Polaków za sprawą występów w programie X-Factor. W finale telewizyjnego show zaśpiewał "With or Without You" U2 oraz kompozycję "Better Than a Dream". Ta druga piosenka została wykonana na scenie z jej autorką, czyli Katie Meluą.

28 maja na rynek trafiła debiutancka płyta Dawida "Comfort and Happiness" bardzo szybko osiągając platynowy status.

- To nie jest płyta, jakiej należy spodziewać się po laureacie popularnego talent-show z komercyjnej stacji telewizyjnej - pisała nasz recenzentka. - To nie jest płyta, jakiej należy spodziewać się po dużej wytwórni. To nie jest płyta, jakiej należy spodziewać się po debiutancie. To nie jest płyta, jakiej należy spodziewać się po chłopaku, który nagrał słaby duet z Tatianą Okupnik. W końcu, to nie jest płyta, jakiej należy spodziewać się po polskim wykonawcy.

- "Comfort And Happiness" to równie duże, co pozytywne zaskoczenie - dodaje nasza autorka. - To bardzo świadomy, przemyślany materiał. Zestaw niebanalnych, wrażliwych piosenek, okraszonych kruchym, ale jakże ujmującym głosem młodego artysty. Dominują delikatne, balladowe nagrania, które zachwycają prostotą, subtelnymi, akustycznymi aranżacjami i nienachalnymi ozdobnikami. Dawid, brzmi tak, jak chcielibyśmy by brzmiał Chris Martin - bez zadęcia, stadionowego rozbuchania, za to kameralnie, intymnie, szczerze. Wiem, że to niepopularna opinia, ale zdecydowanie wolę Podsiadło, gdy śpiewa po angielsku - w polskich piosenkach jest coś patetycznego, egzaltowanego, na szczęście są tylko dwie. Dużo na tym albumie wyspiarskich klimatów, ale i nieco skandynawskiego rozmarzenia i lekkości. Sporo melancholii, ale nie smętów, i jest też miejsce na nieco skocznych dźwięków ("No").

Album poza wspomnian piosenką z Tatianą Okupnik promują single "Trójkąty i kwadraty" oraz najnowszy - "Nieznajomy".


 

Tagi: koncert Dawid Podsiadło, koncert Dawid Podsiadło 2013, Dawid Podsiadło w Polsce, Dawid Podsiadło w Polsce 2013, Dawid Podsiadło w Polsce bilety, Dawid Podsiadło w Polsce 2013 bilety,

Materiały organizatora/Serwis Barock nie ponosi odpowiedzialności za treści nadesłane.