menu
koncert Dawid Podsiadło 2014 Warszawa

Dawid PodsiadłoWykonawcy: Dawid Podsiadło
Miejsce: WARSZAWA, Palladium
Data: 23.01.2014
Wstęp od: 19:00 Początek: 20:00
Bilety: 45 zł – przedsprzedaż, 55 zł – w dniu koncertu, sprzedaż: bileteria palladium, biuro klubu proxima, bileterie Empik, sieć sklepów Media Markt i Saturn, palladium.art.pl, ebilet.pl, eventim.pl, ticketpro.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl
 

OPIS

Dawid Podsiadło zdobył serca Polaków za sprawą występów w programie X-Factor. W finale telewizyjnego show zaśpiewał "With or Without You" U2 oraz kompozycję "Better Than a Dream". Ta druga piosenka została wykonana na scenie z jej autorką, czyli Katie Meluą.

28 maja na rynek trafiła debiutancka płyta Dawida "Comfort and Happiness" bardzo szybko osiągając platynowy status.

- To nie jest płyta, jakiej należy spodziewać się po laureacie popularnego talent-show z komercyjnej stacji telewizyjnej - pisała nasz recenzentka. - To nie jest płyta, jakiej należy spodziewać się po dużej wytwórni. To nie jest płyta, jakiej należy spodziewać się po debiutancie. To nie jest płyta, jakiej należy spodziewać się po chłopaku, który nagrał słaby duet z Tatianą Okupnik. W końcu, to nie jest płyta, jakiej należy spodziewać się po polskim wykonawcy.

- "Comfort And Happiness" to równie duże, co pozytywne zaskoczenie - dodaje nasza autorka. - To bardzo świadomy, przemyślany materiał. Zestaw niebanalnych, wrażliwych piosenek, okraszonych kruchym, ale jakże ujmującym głosem młodego artysty. Dominują delikatne, balladowe nagrania, które zachwycają prostotą, subtelnymi, akustycznymi aranżacjami i nienachalnymi ozdobnikami. Dawid, brzmi tak, jak chcielibyśmy by brzmiał Chris Martin - bez zadęcia, stadionowego rozbuchania, za to kameralnie, intymnie, szczerze. Wiem, że to niepopularna opinia, ale zdecydowanie wolę Podsiadło, gdy śpiewa po angielsku - w polskich piosenkach jest coś patetycznego, egzaltowanego, na szczęście są tylko dwie. Dużo na tym albumie wyspiarskich klimatów, ale i nieco skandynawskiego rozmarzenia i lekkości. Sporo melancholii, ale nie smętów, i jest też miejsce na nieco skocznych dźwięków ("No").

Album poza wspomnianą piosenką z Tatianą Okupnik promują single "Trójkąty i kwadraty" oraz najnowszy - "Nieznajomy".

 

Tagi: koncert Dawid Podsiadło, koncert Dawid Podsiadło 2014, Dawid Podsiadło w Polsce, Dawid Podsiadło w Polsce 2014, Dawid Podsiadło w Polsce bilety, Dawid Podsiadło w Polsce 2014 bilety

Materiały organizatora/Serwis Barock nie ponosi odpowiedzialności za treści nadesłane.