menu
koncert Dawid Podsiadło 2014 Kraków

Dawid PodsiadłoWykonawcy: Dawid Podsiadło
Miejsce: Kraków, Forty Kleparz
Data: 16.03.2014
Początek: 19:00
Bilety: 30zł (przedsprzedaż), 40zł (w dniu), sprzedaż: W EMPIKACH, KLUBIE ORAZ SIECI SPRZEDAŻY eBilet.pl
 

OPIS

Dawid Podsiadło zdobył serca Polaków za sprawą występów w programie X-Factor. W finale telewizyjnego show zaśpiewał "With or Without You" U2 oraz kompozycję "Better Than a Dream". Ta druga piosenka została wykonana na scenie z jej autorką, czyli Katie Meluą.

28 maja na rynek trafiła debiutancka płyta Dawida "Comfort and Happiness" bardzo szybko osiągając platynowy status.

- To nie jest płyta, jakiej należy spodziewać się po laureacie popularnego talent-show z komercyjnej stacji telewizyjnej - pisała nasz recenzentka. - To nie jest płyta, jakiej należy spodziewać się po dużej wytwórni. To nie jest płyta, jakiej należy spodziewać się po debiutancie. To nie jest płyta, jakiej należy spodziewać się po chłopaku, który nagrał słaby duet z Tatianą Okupnik. W końcu, to nie jest płyta, jakiej należy spodziewać się po polskim wykonawcy.

- "Comfort And Happiness" to równie duże, co pozytywne zaskoczenie - dodaje nasza autorka. - To bardzo świadomy, przemyślany materiał. Zestaw niebanalnych, wrażliwych piosenek, okraszonych kruchym, ale jakże ujmującym głosem młodego artysty. Dominują delikatne, balladowe nagrania, które zachwycają prostotą, subtelnymi, akustycznymi aranżacjami i nienachalnymi ozdobnikami. Dawid, brzmi tak, jak chcielibyśmy by brzmiał Chris Martin - bez zadęcia, stadionowego rozbuchania, za to kameralnie, intymnie, szczerze. Wiem, że to niepopularna opinia, ale zdecydowanie wolę Podsiadło, gdy śpiewa po angielsku - w polskich piosenkach jest coś patetycznego, egzaltowanego, na szczęście są tylko dwie. Dużo na tym albumie wyspiarskich klimatów, ale i nieco skandynawskiego rozmarzenia i lekkości. Sporo melancholii, ale nie smętów, i jest też miejsce na nieco skocznych dźwięków ("No").

Album poza wspomnianą piosenką z Tatianą Okupnik promują single "Trójkąty i kwadraty" oraz "Nieznajomy".

Na początku 2014 roku Dawid Podsiadło skomponował utwór do najnowszego filmu Roberta Glińskiego "Kamienie na szaniec". Utwór "4:30" to pierwszy w całości autorski polski tekst Dawida. Inspiracją do jego napisania było aresztowanie Rudego, bohatera "Kamieni na szaniec", o tytułowej godzinie 4:30 nad ranem.

- Pisząc tekst myślałem o nim. Tragiczna historia głównego bohatera, jego odwaga bardzo mi zaimponowały - powiedział artysta.


 

Tagi: koncert Dawid Podsiadło, koncert Dawid Podsiadło 2014, Dawid Podsiadło w Polsce, Dawid Podsiadło w Polsce 2014, Dawid Podsiadło w Polsce bilety, Dawid Podsiadło w Polsce 2014 bilety

Materiały organizatora/Serwis Barock nie ponosi odpowiedzialności za treści nadesłane.