Newsy

Joey Ramone nie chodził w "martensach"

27 maja 2007, 19:33, undercover, 0

Mickey Leigh, brat Joeya Ramone, wyraził sprzeciw w związku z wykorzystaniem wizerunku nieżyjącego muzyka w reklamie butów Dr. Martens.

Na serii plakatów producenci kultowego obuwia ukazali kilku znanych, nieżyjących muzyków jako obute w "martensy" anioły.

Leigh twierdzi, że twórcy reklamy nie skonsultowali pomysłu wykorzystania zdjęć Ramone'a z jego spadkobiercami. Co więcej, wbrew temu, co utrzymują producenci, Joey nigdy nie chodził w butach, które przyszło mu reklamować po śmierci.

Jest to już drugi protest w związku z kontrowersyjna kampanią. Niedawno sprzeciw dotyczący nadużycia wizerunku męża wyraziła Courtney Love, wdowa po Kurcie Cobainie.

- To oczywiste, że jesteśmy w tej samej pozycji co Courtney... oraz spadkobiercy pozostałych osób przedstawionych w reklamie - oświaczył Leigh. - Nigdy nie spytano nas o pozwolenie na wykorzystanie wizerunku Joeya, ani nie zapłacono nam za jego użycie. Jako wykonawca testamentu brata, nigdy nie zgodziłbym się na tę reklamę, bo Joey nigdy nie nosił tych butów.

Leigh dodał, że rzeczona reklama jest sprzeczna z przekonaniami religijnymi legendarnego muzyka.

- Nie, żeby mój brat był szczególnie religijny, ale był Å»ydem - powiedział. - A ta reklama nie jest do końca koszerna, co czyni ją tym bardziej nierozważną, nie na miejscu i godną pogardy.

Szef firmy Dr. Martens przeprosił już Courtney Love za popełnione faux pas. Doszło także do zerwania umowy z agencją reklamową, która przygotowała kampanię. Oprócz Cobaina i Ramone'a na plakatach przedstawieni zostali Joe Strummer i Sid Vicious.
 
 
 

Dodaj komentarz

Autor:
Komentarz:

Przepisz tekst z obrazka:
Newsy powiązane