\”13 Reasons Why\” z nowym zwiastunem

2 marca 2017
ok. 1 minuta czytania

Przypomnijmy, że serial jest ekranizacją popularnej powieści młodzieżowej Jaya Ashera znanej w Polsce pod tytułem \”Trzynaście powodów\”. Po powrocie ze szkoły Clay Jensen (Dylan Minnette) znajduje pod drzwiami domu paczkę. Wewnątrz są kasety, które nagrała Hannah (Katherine Langford), koleżanka z klasy. Dziewczyna dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Nagrania zawierają trzynaście powodów, które popchnęły ją do tego kroku. Clay jest jednym z nich.

Zwiastun, który obejrzeć można na YouTube, odnosi się do głównych wątków produkcji. Przedstawia również różne punkty widzenia bohaterów na sprawę śmierci Hannah. Zdaje się, że nie przez wszystkich była lubiana. Prawda jednak ma w końcu wyjść na jaw.

Za realizację i scenariusz \”13 Reasons Why\” odpowiada Brian Yorkey, laureat Pulitzera. Wśród reżyserów znalazł się Tom McCarthy (\”Spotlight\”).

W produkcji grają również Kate Walsh, Brain D\’Arcy James, Derek Luke, Brandon Flynn, Justin Prentice, Alisha Boe, Christian Navarro i Tommy Dorfman.

\”13 Reasons Why\” ma składać się z 13 odcinków. Premiera zaplanowana została na 31 marca.