21 Savage nadal w areszcie

4 lutego 2019
ok. 2 minut czytania

Funkcjonariusze U.S. Immigration and Customs Enforcement zatrzymali rapera wczoraj w Atlancie „w ramach zaplanowanej wcześniej operacji”. Rzecznik Urzędu Imigracyjny Brian Cox poinformował, że zatrzymanie związane jest z brakiem aktualnej wizy rapera. Shayaa Bin Abraham-Joseph znany światu jako 21 Savage jest obywatelem Wielkiej Brytanii. Twórca przyjechał do Stanów Zjednoczonych w 2005 roku. Jego wiza straciła ważność rok później.

Prawnik rapera poinformował, że Urzędu Imigracyjny nie zgodził się na wypuszczenie rapera za kaucją niezależnie od jej wielkości. Jednocześnie reprezentujący muzyka prawnicy zaznaczyli, że 21 Savage nie ukrywał swojego statusu przed Urzędem Imigracyjnym i że w 2017 roku zgłosił aplikację o wizę.

Tymczasem w wikipedii informacja o tym, że raper urodził się w Atlancie zamienił się na informację „miejsce urodzenie jest tematem dyskusji”.

21 Savage ostatni album „I Am > I Was” wydał w grudniu 2018 roku.

Tymczasem muzycy wspierają rapera w mediach społecznościowych. Wpisy na temat 21 Savage umieścili m.in. Offset, Killer Mike czy Meek Mill.