50 Cent jest złodziejem, ale ma pecha, bo ściga go Gerard Butler

25 października 2017
ok. 1 minuta czytania

Film nawiązujący do „Gorączki” Michaela Manna z Robertem de Niro i Alem Pacino opowie o walce dwóch mocnych ekip. Po jednaj stronie barykady znajdzie się grupa policjantów z Los Angeles a na przeciwko niej stanie paczka złodziei, która ma na koncie sporo sukcesów. Gangsterzy planują obrabować Bank Rezerwy Federalnej, policjanci zrobią wszystko, by do tego nie dopuścić.

W filmie poza Gerardem Butlerem i 50 Centem grają także Pablo Schreiber, O’Shea Jackson, Jr., Evan Jones, Cooper Anderson, Maurice Compte, Kaiwai Lyman-Mersereau oraz Meadow Williams.

Po raz pierwszy za kamerą stanął Christian Gudegast, który napisał też scenariusz z Paulem Scheuringiem.

50 Cent to popularny amerykański raper, aktor i biznesmen. Curtis Jackson, jak naprawdę nazywa się artysta, ma gangsterską przeszłość. W 2000 roku cudem uniknął śmierci, gdy został 9-krotnie postrzelony. Jego talent odkrył Eminem. Debiut 50 Centa, „Get Rich or Die Tryin'” (2003), 6 razy pokrył się platyną, kolejny album – „The Massacre” (2005) – 5 razy. Największe hity Amerykanina to „In da Club”, „Candy Shop” czy „Just a Lil Bit”.

Oficjalny muzyczny dorobek 50 Centa zamyka płyta „Animal Ambition” z czerwca 2014 roku.

Gerard Butler, gwiazdor filmów „300” czy „Olimp w ogniu”, ostatnio wystąpił w obrazie „Geostorm”, który można oglądać w polskich kinach.