6ix9ine nie przyznaje się do winy

26 listopada 2018
ok. 1 minuta czytania

6ix9ine został aresztowany w wyniku dochodzenia prowadzonego przez prokuraturę w Nowym Jorku, ATF (Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej oraz Materiałów Wybuchowych) oraz agentów Homeland Security Investigations. Muzyk został oskarżony o uczestnictwo i kierowanie gangiem Nine Trey Gangsta Bloods. Raperowi grozi nawet dożywocie. Poza 6ix9ine aresztowani zostali jego (byli) współpracownicy: menedżer Shottie (Kifano Jordan), Faheem Walter (znany jako Crippy), Jensel Butler (znany jako Ish), Jamel Jones (znany jako Mel Murda) oraz Fuguan Lovick (znany jako Fu Banga).

Początkowo 6ix9ine trafił do więzienia na Brooklynie. Jak twierdzi adwokat muzyka Lance Lazzaro 6ix9ine został przeniesiony do innego ośrodka z powodu gróźb ze strony gangu. Nowe miejsce nie jest znane, wiadomo jedynie, że bywa wykorzystywane dla świadków koronnych.

6ix9ine ani żaden z jego byłych współpracowników nie przyznali się do winy. Początek procesu zaplanowana na wakacje przeszłego roku. Na razie raper nadal przebywa w areszcie.

Debiutancki album rapera „Dummy Boy” miał ukazać się dziś (23 listopada). W związku z aresztowaniem artysty wytwórnia podjęła jednak decyzję o przesunięciu daty premiery. W tej chwili nie wiadomo kiedy płyta się ukaże.

Daniel Hernandez znany jako 6ix9ine to nowojorczyk, który ma na koncie jeden mikstejp „Day69” z lutego 2018 roku.