6ix9ine w więzieniu, ale w dobrym nastroju

8 stycznia 2019
ok. 1 minuta czytania

Fotografię na swoje konto wrzuciła dziewczyna rapera. 6ix9ine, już z aresztu, w listopadzie, wydał debiutancki album, \”Dummy Boy\”.

Na albumie znalazło się 13 kompozycji, w których udzielają się m.in. Nicki Minaj, Kanye West, A Boogie Wit Da Hoodie oraz Tory Lanez.

6ix9ine został aresztowany 19 listopada w wyniku dochodzenia prowadzonego przez prokuraturę w Nowym Jorku, ATF (Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej oraz Materiałów Wybuchowych) oraz agentów Homeland Security Investigations. Muzyk został oskarżony o uczestnictwo i kierowanie gangiem Nine Trey Gangsta Bloods. Raperowi grozi nawet dożywocie. Poza 6ix9ine aresztowani zostali jego (byli) współpracownicy: menedżer Shottie (Kifano Jordan), Faheem Walter (znany jako Crippy), Jensel Butler (znany jako Ish), Jamel Jones (znany jako Mel Murda) oraz Fuguan Lovick (znany jako Fu Banga).

Początkowo 6ix9ine trafił do więzienia na Brooklynie. Jak twierdzi adwokat muzyka Lance Lazzaro 6ix9ine został przeniesiony do innego ośrodka z powodu gróźb ze strony gangu. Nowe bywa wykorzystywane dla świadków koronnych. 6ix9ine ani żaden z jego byłych współpracowników nie przyznali się do winy. Początek procesu zaplanowana na wakacje 2019 roku.

Wyświetl ten post na Instagramie.

He’s good luv , enjoy #FreeDanny

Post udostępniony przez Snap So_youjad3 (@__ohsoyoujade)