6ix9ine wydał album „Dummy Boy”

27 listopada 2018
ok. 1 minuta czytania

Płyta miała ukazać się 23 listopada, ale w związku z aresztowaniem raper przełożył premierę. Jak się okazuje 6ix9ine nie zamierzał zbyt długo czekać, gdyż wydawnictwo właśnie trafiło do serwisów streamingowych.

Na albumie znalazło się 13 kompozycji, w których udzielają się m.in. Nicki Minaj, Kanye West, A Boogie Wit Da Hoodie oraz Tory Lanez.

6ix9ine został aresztowany 19 listopada w wyniku dochodzenia prowadzonego przez prokuraturę w Nowym Jorku, ATF (Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej oraz Materiałów Wybuchowych) oraz agentów Homeland Security Investigations. Muzyk został oskarżony o uczestnictwo i kierowanie gangiem Nine Trey Gangsta Bloods. Raperowi grozi nawet dożywocie. Poza 6ix9ine aresztowani zostali jego (byli) współpracownicy: menedżer Shottie (Kifano Jordan), Faheem Walter (znany jako Crippy), Jensel Butler (znany jako Ish), Jamel Jones (znany jako Mel Murda) oraz Fuguan Lovick (znany jako Fu Banga).

Początkowo 6ix9ine trafił do więzienia na Brooklynie. Jak twierdzi adwokat muzyka Lance Lazzaro 6ix9ine został przeniesiony do innego ośrodka z powodu gróźb ze strony gangu. Nowe miejsce nie jest znane, wiadomo jedynie, że bywa wykorzystywane dla świadków koronnych.

6ix9ine ani żaden z jego byłych współpracowników nie przyznali się do winy. Początek procesu zaplanowana na wakacje przeszłego roku. Na razie raper nadal przebywa w areszcie.

Daniel Hernandez znany jako 6ix9ine to nowojorczyk, który do tej pory miał na koncie jeden mikstejp „Day69” z lutego 2018 roku.