„A To Z: Annie Mac”

12 stycznia 2007
ok. 1 minuta czytania

John Peel był niewątpliwie legendą londyńskiej rozgłośni. Z jego młodszych kolegów z firmy międzynarodową markę wypracowali już sobie choćby Gilles Peterson, Zane Lowe, Chris Coco, Rob da Bank czy DJ-e: Pete Tong, Fabio i Grooverider. Prawdziwymi perełkami są jednak dwie panie: Mary Anne Hobbs i Annie Mac. Pierwsza z nich zdobyła uznanie kultową już audycją „Breezeblock”, drugą możemy posłuchać dwa razy w tygodniu – w piątek i niedzielę. Jeden z programów nosi nazwę „Mash Up”, co świetnie oddaje muzyczne gusta Irlandki. O eklektyzmie Annie świadczy właśnie album skompilowany przez nią dla wytwórni Sunday Best.

Na dwóch płytach znalazło się 26 utworów. W tym alfabetycznym zestawie znajdziemy nagrania prezentujące szerokie spektrum „czarnych” brzmień oraz elektroniki. Od Roya Ayersa, Womack & Womack, Q-Tipa i Althea & Donna, przez Orbital, X-Press 2, Röyksopp, Goldfrapp i High Contrasta, po świetnie przyjęte projekty z minionego roku: Ashley Beedle presents The London Heavy Disco Revue, Metric, Justice vs Simian, Till West i Young Ax. To mieszkanka interesująca nie tylko gatunkowo, ale również jako zestawienie klasyków ze świeżymi pomysłami.

Brytyjczycy swoim cydrem podzielą się z nami pewnie bardzo chętnie, gorzej przedstawia się sprawa wypożyczenia znanych postaci z BBC. Pozostaje nam słuchanie tej rozgłośni dzięki Internetowi, a wydawnictwo „A To Z: Annie Mac” na pewno stanowi do tego dobrą zachętę.