Aaliyah śpiewa u Drake’a

6 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Utwór nosi tytuł „Talk Is Cheap”. W numerze słyszymy delikatne wokale Aaliyah skontrastowane z rymami Kanadyjczyka. Z efektem można zapoznać się tutaj.

Przypomnijmy, że Drake planował wydać cały album stworzoną z nieznanych nagrań nieżyjącej już artystki. Pomysł niekoniecznie zyskał poparcie, więc został porzucony.

– Kiedy matka Aaliyah powiedziała, że nie chce tej płyty, to przelało czarę goryczy – przyznał producent Noah „40” Shebib, który był zaangażowany w projekt.

Aaliyah Dana Haughton zginęła w katastrofie lotniczej w sierpniu 2001 roku w wieku 22 lat. Na jej dorobek składają się płyty „Age Ain’t Nothing but a Number” (1994), „One in a Million” (1996) i „Aaliyah” (2001).

Drake to kanadyjski raper, który – po serii mikstejpów – zadebiutował oficjalnie w 2010 roku longplayem „Thank Me Later”. Wydany w 2011 wspólny utwór z Rihanną, „Take Care”, stał się międzynarodowym przebojem i sprawił, że zatytułowany tak samo album był jednym z najważniejszych w 2011 roku. Dzieło zostało wyróżnione m.in. Grammy. Trzecia płyta, „Nothing Was the Same”, ukazała się w 2013 roku, a najnowsza „Views”, w kwietniu 2016 roku. Wszystkie albumy artysty pokryły się w Kanadzie przynajmniej platyną. Jeszcze lepiej jego krążki sprzedają się w Stanach Zjednoczonych. Nagrywał z Eminemem, Rihanną, Nicki Minaj, The Weekndem, Timbalandem, Justinem Bieberem czy Beyoncé.