A$AP Rocky chce pracować Morrisseyem

16 kwietnia 2018
ok. 1 minuta czytania

A$AP Rocky ma na koncie dość zaskakujące kolaboracje jak na amerykańskiego rapera żeby przypomnieć tylko przebój „Everyday” z udziałem Roda Stewarta. Teraz twórca postanowił namówić do współpracy innego Anglika, Morrisseya.

– Chciałbym w jakimś kawałku wykorzystać Morrisseya i The Smiths – mówi A$AP Rocky. – Zrobimy retro piosenkę na miarę 2018 roku. Wszystkim opadną szczękli.

Niedawno A$AP Rocky zaprezentował kawałek „A$AP Forever” w którym użył sample z przeboju „Porcelain” Moby’ego.

A$AP Rocky, członek kolektywu A$AP Mob, na koncie ma wydawnictwa „Live. Love. A$AP” (2011), „Long. Live. A$AP” (2013) i „At. Long. Last. A$AP” (2015). Obecnie pracuje nad nową płytą roboczo zatytułowaną „Testing”.

Morrissey w latach 1982 – 1987 stał wraz z Johnnym Marrem na czele zespołu The Smiths, który do dziś uważany jest za jeden z najbardziej wpływowych na angielskiej scenie alternatywnej. Od 1988 roku z powodzeniem kontynuuje muzyczną karierę jako solista. W 2017 roku ukazał się jego 11. album, „Low in High School”. Anglik jest znanym i zaciekłym obrońcą praw zwierząt.

W 2017 roku premierę miał film „England Is Mine”, będący biografią Morrisseya. W roli głównej wystąpił Jack Lowden („Dunkierka”).