A$AP Rocky wrócił do domu

5 sierpnia 2019
ok. 2 minut czytania

Najsłynniejszy obywatel USA od kilkunastu dni powrócił do ojczyzny o czym informowały na żywo media. Poniżej można zobaczyć prywatny samolot rapera, po tym jak wylądował w Los Angeles.

Wyrok w sprawie o napaść zostanie wydany prawdopodobnie 14 sierpnia. Do tego czasu raper może przebywać w Stanach Zjednoczonych. A$AP Rocky zdążył już wrzucić na Instagram podziękowania za wsparcie od fanów z całego świata. Prokurator żądał dla rapera 6 miesięcy więzienia. Dwóch współpracowników muzyka także zostało zwolnionych z aresztu.

Z dokumentów opublikowanych przez szwedzką prokuraturę wynika, że raper podczas przesłuchania zastał zapytany o swoje pseudonimy. Muzyk wymienił kolejno: „Rocky, Asap A$AP, Przystojny skurczybyk (Pretty Mother Fucker).

Szwedzki prokurator Daniel Suneson oskarżył A$AP-a Rocky’ego oraz dwóch jego współpracowników o napaść i uszkodzenie ciała. Tożsamość osoby poszkodowanej nie została ujawniona. Ogłaszając swoją decyzję prokurator podkreślił, że miał dostęp do większego materiału dowodowego niż ten opublikowany w internecie oraz że ma także zeznania świadków świadczące na niekorzyść rapera. Sąd ogłosi datę procesu w przyszłym tygodniu.

A$AP Rocky został zatrzymamy w Szwecji po tym jak on i jego ekipa wdali się w bójkę uliczną. Najpierw w mediach społecznościowych ukazał się film, na którym widać jak A$AP Rocky dość brutalnie atakuje jakąś osobę. Następnie raper – tłumacząc, że jest niewinny – opublikował film, w którym dwóch mężczyzn wielokrotnie zaczepia ekipę muzyka.

– Zostali zaatakowani i bronili się – mówi adwokat Henrik Olsson Lilja.

A$AP Rocky miał zagrać na Open’erze. Ostatecznie zastąpił go Stormzy.