Abba jednak wyda nowy album

2 października 2018
ok. 2 minut czytania

O możliwości wydania płyty Björn Ulvaeus opowiedział w wywiadzie dla „Evening Standard”.

– Może wydamy album, może tylko cztery piosenki – mówi Björn Ulvaeus. – Na pewno nie będziemy koncertować. To pewne.

Dwie nowe piosenki mają trafić do fanów pod koniec roku. Jedna z nich to „I Still Have Faith In You”.

Członkowie Abby którzy mają dziś od 68 (Agnetha Fältskog) do 73 lat (Björn Ulvaeus) spotkali się w tym roku z powodu pomysłu pod nazwą Virtual Abba. Pomysłodawcą jest twórca Idola Simon Fuller, a chodzi o to by Abba w formie wirtualnej wyruszyła w trasę koncertową.

– Decyzja by wyruszyć w trasę z awatarami Abby okazuje się mieć niespodziewane konsekwencje – napisali członkowie kapeli w oświadczeniu. – Uznaliśmy, że po 35 latach wejście wspólnie do studia będzie dla nas przyjemnością. Poczuliśmy się jakby czas stanął w miejscu a my byliśmy tylko na krótkich wakacjach. Posunęliśmy się w latach, ale piosenka jest ciągle młoda.

Wirtualny tour Abby ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Kwartet ze Sztokholmu reaktywował się w czerwcu 2016 roku na jeden krótki występ w swoim rodzinnym mieście, z okazji 50-lecia konkursu Eurowizji. ABBA działała od 1972 do 1982 roku. Według różnych szacunków, płyty zespołu rozeszły się w nakładzie od 380 do 500 mln egzemplarzy. Szwedzka grupa wylansowała mnóstwo przebojów, między innymi „Waterloo”, „SOS”, „Gimme, Gimme, Gimme”, „Mamma Mia”.