Acid Drinkers, Natalia Przybysz i Black Radio na Jarocinie

27 maja 2015
ok. 2 minut czytania

Acid Drinkers na muzycznej scenie obecni są od ponad ćwierćwiecza. Do tej pory zespół, na czele którego stoi Tomasz „Titus” Pukacki (wokal, bas), zagrał ponad 1500 koncertów w Polsce i sporo poza granicami naszego kraju. Poprzedzali występy m.in. Deep Purple, Megadeth, Bruce’a Dickinsona, Sepultury, Paradise Lost, Slayera.

Debiutancka płyta Acid Drinkers zatytułowana „Are You a Rebel” ukazała się w 1990 roku. Obecnie na koncie mają 16 albumów, wiele nagród, w tym te najważniejsze w polskim przemyśle muzycznym, czyli Fryderyki (w 2011 roku udało im się zdobyć aż cztery statuetki m.in. za przebój roku i grupę roku). Ostatnia jak dotąd płyta Acid Drinkers „25 Cents For a Riff” premierę miała jesienią 2014 roku.

Natalia Przybysz jest jedną z najciekawszych polskich artystek. Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu Sistars, który za swój debiutancki album „Siła sióstr” (2003) został obsypany wyróżnieniami i nagrodami, m.in. Fryderykami. Po zawieszeniu działalności Sistars w 2006 roku Natalia skupiła się na solowej karierze, głównie pod nazwą NATU.

W 2008 roku wydała album „Maupka Comes Home” nagrana razem z Envee, a dwa lata później ukazała się płyta „Gram duszy”, która spotkała się z uznaniem krytyków w Polsce i była porównywana do najlepszego soulu zagranicznego. Trzecim był krążek „Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin”. Pochodząca z niego piosenka „Niebieski” była dla Natalii punktem wyjścia do pracy nad kolejnym albumem. Przybysz jest też autorką wszystkich tekstów do nowej płyty „Prąd” (ukazała się w listopadzie ubiegłego roku). Miesiąc temu wokalistka otrzymała dwie statuetki Fryderyków: za „Prąd” (Album roku: rock) i piosenkę „Miód” (utwór roku).

Łódzki Black Radio powstał w 2008 roku z inicjatywy Dawida Wajszczyka (wokal, gitara) oraz Kamila Biadały (bas). Muzyka formacji to mieszanka gitarowego rocka i indie. W ubiegłym roku ukazała się pierwsza płyta kapeli, „Gasoline Planet”.

Wśród najważniejszych występów Black Radio wymienia m.in. wspólne koncerty z brytyjską grupą Room 94 (lato 2013 i wiosna 2014). Zdobyli Grand Prix na festiwalu Szok & Roll w Szamotułach, zaś w ubiegłym roku dostali wyróżnienie podczas jarocińskiego festiwalu. Zespół był też finalistą ostatniej edycji programu „Must Be The Music”, która zakończyła się w ubiegłą niedzielę.

Wcześniej ogłoszeni artyści to: The Kooks, Peter Hook & The Light, Voo Voo, Lao Che, Big Cyc, Tymon & The Transistors, Curly Heads. Budzy i Trupia Czaszka, Mama Selita, Skubas, KSU, Ørganek, Omni mOdO, Nowe Sytuacje, My Riot, Agyness B. Marry, Janek Samołyk i Zmaza.

Karnety na festiwal do końca maja kosztują 150 zł. W czerwcu ich cena wzrośnie. Sprzedaż jest prowadzona za pośrednictwem stron: Pprestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju.