Adam Lambert w „Bohemian Rhapsody”

11 stycznia 2019
ok. 2 minut czytania

Adam Lambert, który koncentruje z Queen zastępując na wokalu Freddiego Mercury’ego otrzymał epizodyczną role w filmie „Bohemian Rhapsody”. Okazuje się, że wokalista zagrał kierowcę ciężarówki, który niedwuznacznie patrzy na Freddiego Mercury’ego, po czym wchodzi do toalety. Scena ta ma miejsce mniej więcej w połowie filmu. W związku z premierą „Bohemian Rhapsody” na DVD Adam Lambert wrzucił do sieci swoje zdjęcie z filmu.

Niedawno piosenka „Bohemian Rhapsody” została najczęściej pobieraną cyfrowo kompozycją z XX wieku, a film „Bohemian Rhapsody” pobił inny rekord. Stał się najbardziej dochodową muzyczną produkcją w historii. Wcześniej rekord należał do musicalu „Mamma Mia”. Jeśli chodzi o stricte muzyczne biografie najwyżej do tej pory znajdował się film „Straight Outta Compton” opowiadający o grupie N.W.A.

W roli głównej w „Bohemian Rhapsody” występuje znany z serialu „Mr. Robot”, Rami Malek. Partnerują mu Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joe Mazzello (jako John Deacon). Udział potwierdzili także Mike Myers, Lucy Boynton, Allen Leech, Aaron McCusker i Aidan Gillen.

Akcja filmu skupia się na okresie od założenia legendarnego zespołu, aż do koncertu Live Aid w 1985 roku.

Queen to legendarny zespół rockowy, mający na koncie ponadczasowe hity jak „Bohemian Rhapsody”, „We Are The Champions”, „Under Pressure”, „Radio Ga Ga”, „A Kind Of Magic”, „I Want It All” czy „Innuendo”. Freddie Mercury, uważany za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów, zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.

Ostatnia płyta Adama Lamberta, The Original High, pochodzi z 2015 roku.