Adele była wielką fanką George Michaela i chciała mieć pewność, że złoży mu piękny hołd

16 października 2017
ok. 2 minut czytania

Popowa supergwiazda nagrała na potrzeby produkcji „George Michael: Freedom” nową wersję przeboju „Fastlove”. Angielka przygotowała poruszający cover. Piosenkę usłyszymy w czołówce obrazu, nad którym George Michael pracował przed śmiercią.

Adele początkowo nie miała występować w dokumencie, ale przyjaciel George’a, David Austin, który szykował z nim film, zaproponował jej udział. Autorka przeboju „Hello” oczywiście z miejsca się zgodziła. – Adele była wielką fanką George’a i chciała mieć pewność, że złoży mu piękny hołd – zdradził informator „The Sun”. – Wyszło niesamowicie i nagranie usłyszymy w czołówce.

Interpretacja artystki jest już znana w wersji live. Podczas gali Grammy wykonała utwór na żywo, ale była tak przejęta, że musiała przerwać i zacząć raz jeszcze.

„George Michael: Freedom” skupia się na kluczowych momentach w karierze wokalisty, a przede wszystkim na okresie wydania albumu „Listen Without Prejudice Vol. 1”. Na potrzeby filmu przeprowadzono wywiady z modelkami, które wystąpiły w nakręconym przez Davida Finchera teledysku „Freedom! 90”, czyli Naomi Campbell, Christy Turlington, Cindy Crawford, Tatjaną Patitz i Lindą Evangelistą. Ponadto usłyszymy wypowiedzi takich gwiazd, jak Stevie Wonder, Elton John, Ricky Gervais, Nile Rogers, Mark Ronson, Tracey Emin, Liam Gallagher, Mary J. Blige, Jean Paul Gaultier, James Corden i Tony Bennett. Dokument na polskie ekrany trafi 1 listopada dzięki Canal+.

Zwiastun dokumentu można znaleźć pod tym adresem.

George Michael zmarł 25 grudnia 2016 roku. Miał 53 lata.

Anglik naprawdę nazywał się Georgios Kyriacos Panayiotou. Zasłynął występując w duecie Wham!, który współtworzył z Andrew Ridgeleyem. Wśród hitów formacji były „Wake Me Up Before You Go-Go”, „Everything She Wants” czy „Careless Whisper”.

Adele ma na koncie trzy długogrające krążki „19” (2008), „21” (2011) i „25” (2015). Jej płyty rozeszły się na świecie w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay Angielki osiągnął w Stanach Zjednoczonych diamentowy status. Oznacza to, iż krążek „25” kupiło 10 milionów Amerykanów. Za przebój „Skyfall” do tak samo zatytułowanego filmu o przygodach Jamesa Bonda wokalistka otrzymała Oscara, Złoty Glob i Grammy.