Adele i Eddie Redmayne w filmowym „Oliverze!”

26 września 2017
ok. 2 minut czytania

Jak podaje „The Sun” Angielka ma zagrać Nancy, dziewczynę Billa Sykesa, w nadchodzącym remake’u. Z kolei Eddie Redmayne negocjuje rolę Fagina.

Wokalistka chce zmierzyć się z nowym wyzwaniem, a także stworzyć coś, co spodobałoby się jej 4-letniemu synowi Angelo. Jeśli udałoby się zaangażować Adele, byłaby to jej pierwsza aktorska rola.

Musical ma powstać w wyniku współpracy impresario z West Ednu, Camerona Mackintosha i Working Title Films, firmy, która wcześniej z sukcesem przeniosła na srebrny ekran „Nędzników”.

Po raz pierwszy „Oliver!”- z muzyką i słowami Lionela Barta na podstawie „Olivera Twista” Charlesa Dickensa – wystawiony został na londyńskim West Endzie w czerwcu 1960 roku. Od tamtej pory spektakl doczekał się nowych wersji zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w USA. Przedstawiany był też w Australii, a nawet w Polsce – w Teatrze Rozrywki w Chorzowie (w 2009 roku).

W roku 1968 powstała głośna adaptacja filmowa – za którą odpowiadał Carol Reed. W głównych rolach wystąpili Ron Moody, Jack Wild, Shani Wallis, Oliver Reed, Mark Lester, Harry Secombe i Leonard Rossiter. Produkcja zdobyła sześć Oscarów, w tym statuetkę honorową i dla najlepszego filmu.

O nowej wersji filmowej w Hollywood mówi się już od 2013 roku.

Adele ma na koncie trzy długogrające krążki „19” (2008), „21” (2011) i „25” (2015). Jej płyty rozeszły się na świecie w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay Angielki osiągnął w Stanach Zjednoczonych diamentowy status. Oznacza to, iż krążek „25” kupiło 10 milionów Amerykanów. Za przebój „Skyfall” do tak samo zatytułowanego filmu o przygodach Jamesa Bonda wokalistka otrzymała Oscara, Złoty Glob i Grammy.

Eddie Redmayne, laureat Oscara za rolę w biograficznym obrazie „Teoria wszystkiego”, ostatnio zajęty jest na planie sequela filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.