Adele nie zaśpiewa na nowej płycie Foo Fighters. Wiemy kto

6 lipca 2017
ok. 2 minut czytania

– Jest jedna osoba, która prawdopodobnie jest największą gwiazdą popu na świecie – mówił jakiś czas temu Dave Grohl. – Nie żartuję. Śpiewa chórki w jednym z najcięższych kawałków na płycie. Nie powiemy nikomu, kto to jest.

W mediach zaczęto spekulować, że będzie to Adele bowiem producentem płyty jest Greg Kurstin, który współpracował wcześniej z Angielką. Okazuje się, że nie. Na krążku zatytułowanym „Concrete And Gold” usłyszymy… Shawna Stockmana, jednego z członków grupy R&B Boyz II Men, która zasłynęła przebojem „End Of The Road” (do przypomnienia tutaj).

– Koleś z Boyz II Men idzie przez parking, więc pytam, czy zaśpiewa na płycie, a on się zgadza – wyjawił jednak lider rockowej kapeli. – Śpiewa na jednej z najcięższych piosenek na płycie. Brzmi to jak Black Sabbath i Pink Floyd. Ciężka rzecz. Ostatni numer w zestawie. Sam zbudował chór, brzmi jakby śpiewało 40 osób.

Pierwszym oficjalnym singlem jest „Run”. Towarzyszący nagraniu zabawny klip można sprawdzić tutaj. Longplay „Concrete And Gold” ukaże się 15 września.

Oto tracklista:
1. T-Shirt
2. Run
3. Make It Right
4. The Sky Is A Neighborhood
5. La Dee Da
6. Dirty Water
7. Arrows
8. Happy Ever After (Zero Hour)
9. Sunday Rain
10. The Line
11. Concrete and Gold

Foo Fighters to działająca od lat 90. grupa, która w swojej karierze sprzedała ponad 30 milionów płyt. Wśród ich największych przebojów znajdują się „Learn to Fly”, „Everlong”, „Best of You” czy „The Pretender”.

Dorobek Foo Fighters zamyka longplay „Sonic Highways”, który miał premierę 10 listopada 2014 roku. W październiku 2015 roku grupa wydała EP-kę „Saint Cecilia”.