Adele odwołała ostatnie koncerty

1 lipca 2017
ok. 1 minuta czytania

Wokalistka właśnie była na finiszu obejmującej 123 koncerty trasy, gdy zawiodły najwyraźniej mocno nadwyrężone struny głosowe. – Zgodnie z zaleceniem lekarza po prostu nie mogę wystąpić w ten weekend – czytamy w komunikacie artystki. Pełen żalu i smutku list do fanów można znaleźć na Twitterze.

Odwołane zostały koncerty zaplanowana na 1 i 2 lipca na Wembley Stadium.

– Koncertowania jest specyficzną sprawą i nie do końca mi pasuje – tłumaczyła niedawno Angielka. – Jestem typem domatorki, radość sprawiają mi małe rzeczy. Poza tym jestem histeryczką i mam koszmarną historię koncertowania. (…) Wyruszyłam w tę trasę dla was, z nadzieją, że będzie to miało na was taki wpływ, jak na mnie miały występy moich ulubionych wykonawców.

Adele ma na koncie trzy długogrające krążki „19” (2008), „21” (2011) i „25” (2015). Jej płyty rozeszły się na świecie w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay Angielki osiągnął w Stanach Zjednoczonych diamentowy status. Oznacza to, iż krążek „25” kupiło 10 milionów Amerykanów. Za przebój „Skyfall” do tak samo zatytułowanego filmu o przygodach Jamesa Bonda wokalistka otrzymała Oscara, Złoty Glob i Grammy.