Adele ominą miliony za odwołane koncerty

4 lipca 2017
ok. 1 minuta czytania

Wokalistka właśnie była na finiszu obejmującej 123 koncerty trasy, gdy zawiodły mocno nadwyrężone struny głosowe i nie zaśpiewała w Londynie. – Zgodnie z zaleceniem lekarza po prostu nie mogę wystąpić w ten weekend – napisała artystka. Pełen żalu i smutku list do fanów można znaleźć na Twitterze.

Odwołane zostały koncerty zaplanowane na 1 i 2 lipca na Wembley Stadium. Okazuje się, że podczas tych występów miało powstać DVD dokumentujące show. Przygotowano setki kamer, które miały udokumentować – prawdopodobnie – ostatnie koncerty w karierze. Wydawnictwo „Adele Live 2017: The Finale” przyniosłoby zapewne miliony dolarów ze sprzedaży.

Adele ma na koncie trzy długogrające krążki „19” (2008), „21” (2011) i „25” (2015). Jej płyty rozeszły się na świecie w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay Angielki osiągnął w Stanach Zjednoczonych diamentowy status. Oznacza to, iż krążek „25” kupiło 10 milionów Amerykanów. Za przebój „Skyfall” do tak samo zatytułowanego filmu o przygodach Jamesa Bonda wokalistka otrzymała Oscara, Złoty Glob i Grammy.