Adele też zaśpiewa na Grammy

20 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

59. gala wręczenia nagród amerykańskiego przemysłu muzycznego odbędzie się 12 lutego w Staples Center w Los Angeles. Organizatorzy wcześniej poinformowali, iż uroczystość uświetnią muzyczne występy gwiazdora R&B i laureata Oscara Johna Legenda, największej rockowo-metalowej kapeli Metallica oraz artystów country Carrie Underwood i Keitha Urbana. Teraz grono powiększyła popularna wokalistka, Adele.

Angielka ma także szanse na statuetki Grammy. Jej „25” nominowany jest w np. w kategorii album roku. Gwiazda rywalizuje tu z Beyoncé („Lemonade”), Drakiem („Views”), Justinem Bieberem („Purpose”) i Sturgillem Simpsonem („A Sailor’s Guide to Earth”).

Tegoroczne nominacje zdominowała Beyoncé. Gwiazda w czterech kategoriach muzycznych – pop, rock, urban i rap – została nominowana 9 razy. Szanse na 8 wyróżnień mają Drake, Rihanna i Kanye West, a 7 Chance the Rapper.

Gospodarzem Grammy będzie brytyjski komik, aktor i prezenter telewizyjny, James Corden.

The Velvet Underground, Nina Simone i Sly Stone zostaną wyróżnieni honorowymi nagrodami.

Adele ma na koncie trzy albumy „19” (2008), „21” (2011) i „25” (2015). Jej płyty rozeszły się na świecie w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay Angielki osiągnął w Stanach Zjednoczonych diamentowy status. Oznacza to, iż krążek „25” kupiło 10 milionów Amerykanów. Za przebój „Skyfall” do tak samo zatytułowanego filmu o przygodach Jamesa Bonda wokalistka otrzymała Oscara, Złoty Glob i Grammy.