Adrian Belew Power Trio na koncertach w Polsce

18 listopada 2015
ok. 1 minuta czytania

Adrian Belew to nie tylko gitara, lecz również poruszające piosenki, które doceniła publiczność na całym świecie, a jego muzyczne mistrzostwo docenili z kolei David Bowie, Talking Heads, Laurie Anderson i Paul Simon, którzy zaprosili go do nagrania swoich płyt. Zdaniem Franka Zappy, z którym rozpoczynał swoją przygodę z muzyką, „wymyślił gitarę elektryczną na nowo”. Jego charakterystyczne tony, unikatowe wykorzystanie efektów i whammy bar do dziś wywierają wielki wpływ na gitarzystów. Przez ponad 30 lat Adrian Belew był członkiem zespołu-legendy King Crimson, a pierwsza nagrana z nim płyta, „Discipline”, znalazła się w gronie najważniejszych rockowych płyt wszech czasów.

Pragnąc zaprezentować swój imponujący dorobek muzyczny – dawny, obecny i przyszły – Adrian Belew stworzył Power Trio, w którym towarzyszy mu dwoje rewelacyjnych muzyków: basistka Julie Slick i perkusista Tobias Ralph. Kiedy grają razem, z instrumentów sypią się iskry, a energia i entuzjazm muzyków udziela się publiczności.

Podczas zbliżających się koncertów Adrian zaprezentuje również swój nowy muzyczny koncept zwany Flux. To zestaw aplikacji mobilnych zawierających ponad 300 utworów Adriana, które dzięki nim nigdy nie brzmią tak samo. Muzyk zaprojektował je, by „tworzyć dźwięki, których nie może wydobyć z innego sprzętu”.

Ceny biletów (wyłącznie miejsca siedzące): od 109 do 149 zł.

Sprzedaż rusza od 20 listopada 2015 roku.