Adrian Sherwood i Mad Professor we Wrocławiu

22 czerwca 2017
ok. 2 minut czytania

Adrian Sherwood to mistrz konsolety, król producentów i żywa legenda muzyki reggae i dub. Słynie z niespotykanych umiejętności miksowania muzyki na żywo. Pierwsze kroki w roli didżeja stawiał jako nastolatek w latach 70. Szybko odkrył dla siebie jamajską muzykę, a jego mistrzem i opiekunem został sam Prince Far I. Na przełomie lat 70. i 80. uczestniczył w punkowej rewolcie, koncertując m.in. z The Clash. W tym samym czasie założył własną, kultową dziś wytwórnię On-U Sound. Jako producent współpracował z wykonawcami prezentującymi najróżniejsze style i gatunki muzyczne (m.in. Ministry, Primal Scream, Depeche Mode, Nine Inch Nails, Simply Red, Sinead O’Connor, Einstürzende Neubauten, Coldcut). Jego najbardziej znanym wydawnictwem jest płyta „Never Trust A Hippie”, nagrana dla wytwórni Petera Gabriela.

Mad Professor to prawdziwy guru brytyjskiej sceny dubowej. W wieku 13 lat przybył do Londynu z Gujany i początkowo pracował jako techniczny. W 1979 założył w Londynie studio Ariwa i zaledwie trzy lata później nagrał swój debiutancki album, który zapoczątkował słynną serię „Dub Me Crazy”. Zasłynął współpracą z Massive Attack, która zaowocowała legendarnym albumem „No Protection”. Współpracował również m.in. z Jamiroquai, Rancid i Depeche Mode oraz czołówką sceny tanecznej (The Orb, The KLF, Miss Kittin) oraz z polskim zespołem Izrael, który właśnie w Ariwie nagrał swój najbardziej eksperymentalny album „1991”. We Wrocławiu zagra ze swoim synem, producentem Joe Ariwą.

Bilety trafią do sprzedaży pod koniec czerwca, po ogłoszeniu całego składu imprezy. Udział potwierdzili także Dub Dynasty, Bush Chemists, Vibronics, Aba Shanti-I i Dubkasm.