Adrian Sherwood poprawia Marka Lanegana

14 lipca 2017
ok. 1 minuta czytania

Lider projektu zapowiedział premierę EP-ki z remiksami. Zestaw składać będzie się z sześciu nagrań, które przygotowali różni producenci podziwiani przez Lanegana. Wśród zaproszonych remikserów znaleźli się Andrew Weatherall, BLOOD MUSIC, Adrian Sherwood i Pye Corner Audio. Premierę wyznaczono na 29 września.

Pod tym adresem można posłuchać, co z utworem „Nocturne” zrobił Adrian Sherwood, a tutaj sprawdzić, jak „Beehive” brzmi po obróbce Andrew Weatheralla.

11 listopada Mark Lanegan Band wystąpi w warszawskiej Proximie.

Oto tracklista:
1. Nocturne (Adrian Sherwood remix)
2. Blue Blue Sea (Not Waving Remix)
3. Old Swan (Pye Corner Audio remix)
4. Beehive (Andrew Weatherall remix)
5. Beehive (Andrew Weatherall dub)
6. Death’s Head Tattoo (BLOOD MUSIC Falling Percussion Dub)

Mark Lanegan to jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów na współczesnej rockowej scenie. Ma na swoim koncie współpracę z niezliczonymi artystami: śpiewał między innymi w grunge’owej legendzie – formacji Screaming Trees, działał w Mad Season, współpracował z Joshem Homme w Queens Of The Stone Age, wspólnie z Gregiem Dulli odpowiada za utwory The Twilight Singers oraz The Gutter Twins, a na koncie także wspólny projekt z Isobel Campbell. Na nadchodzącej trasie artysta promował będzie swoje najnowsze wydawnictwo – longplay „Gargoyle”, który premierę miał w maju tego roku.