Aerosmith latem w Krakowie

6 grudnia 2019
ok. 2 minut czytania

Świeżo po odbyciu serii koncertów Deuces are Wild w Las Vegas amerykański rockowy zespół Aerosmith przyjedzie do Europy.

Jedyny w swoim rodzaju zespół Aerosmith w składzie: Steven Tyler (wokal), Joe Perry (gitara), Brad Whitford (gitara), Tom Hamilton (bas) i Joey Kramer (perkusja) to żywa legenda amerykańskiej muzyki, zespół, który sprzedał ponad 150 milionów albumów na całym świecie, zdobył niezliczoną ilość nagród, został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame i osiągnął prawie wszystko, co można osiągnąć w branży muzycznej w ciągu pięciu dekad od powstania.

Aerosmith są laureatami czterech statuetek Grammy, ośmiu American Music Awards, sześciu Billboard Awards czy dwunastu MTV Video Music Awards.

W 2020 roku, Aerosmith, kontynuując niezwykle udaną karierę, z okazji 50-lecia istnienia, zagra serię europejskich koncertów, od Włoch aż po Niemcy. Trasa ta będzie poprzedzona niezwykle serią koncertów Aerosmith w Las Vegas, która rozpoczęła się 6 kwietnia 2019, a zakończy 4 czerwca 2020.

Wpływ Aerosmith na muzykę rockową i cały przemysł muzyczny jest niepodważalny. Aerosmith może poszczycić się wieloma sukcesami związanymi z obecnością na listach przebojów i liczbą sprzedanych płyt, między innymi: jedynym wśród zespołów rockowych debiutanckim numerem jeden na Billboard Hot 100 z utworem „I Don’t Want to Miss a Thing”, największą liczbą złotych płyt i certyfikatów (w tym złotych, platynowych i multiplatynowych) zdobytych przez jakikolwiek amerykański zespół, a także, razem z Van Halen, największą ilością multiplatynowych albumów wśród amerykańskich grup muzycznych.