Against Me!, TZN Xenna i Lipali w Jarocinie

28 lutego 2012
ok. 2 minut czytania

Against Me! to pochodząca z Florydy fenomenalna punk-rockowa formacja założona w 1997 roku. Mają na swoim koncie pięć długogrających albumów, są uważani za jeden z najważniejszych i najlepszych aktualnie istniejących zespołów punk-rockowych. Ostatni krążek ukazał się w roku 2010 i był zatytułowany „White Crosses”. Aktualnie Amerykanie pracują nad nową płytą, zatem w Jarocinie spodziewać można się zarówno ich najważniejszych utworów w karierze, jak i kilku nowych.

TZN Xenna to prawdziwa legenda polskiego punk-rocka. Jedna z nielicznych formacji w historii polskiej muzyki punkowej, która nigdy nie zagrała w Jarocinie. Muzycy grupy nie zdecydowali się nigdy na występ na festiwalu w latach 80. z powodów politycznych. Dzisiaj, gdy festiwal nie jest już obarczony żadnymi politycznymi obciążeniami, reaktywowana TZN Xenna postanowiła dopisać ten brakujący rozdział swojej historii.

Lipali to polski zespół założony przez Tomasza Lipnickiego w 2000 roku, po rozwiązaniu grupy Illusion w roku 1999. Początkowo Lipali była solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album „Li-pa-li” (2000) z udziałem muzyków sesyjnych. W 2003 roku do grupy dołączyli perkusista Łukasz Jeleniewski i basista Adrian Kulik, z którymi w składzie nagrał m.in. albumy „Pi” (2004) i „Bloo” (2007). W 2008 roku grupa uzyskała nominację do Fryderyka w kategorii album roku rock/metal za wspomniane „Bloo”. W 2009 roku ukazał się czwarty album grupy „Trio”. Na krążku znalazła się m.in. interpretacji utworu „Biała flaga” z repertuaru Republiki. W lutym 2010 roku wydawnictwo uzyskało nominację do Fryderyka w kategorii album roku rock. W czerwcu 2011 roku ukazał się pierwszy koncertowy zestaw bandu zatytułowany „Akustyk Live”. Akustyczny występ został zarejestrowany w sali Polskiego Radia im. Stanisława Lutosławskiego (S1) w Warszawie 16 kwietnia także 2011 roku.

Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznej edycji pojawili się Bad Religion, Apocalyptica, Anti-Flag czy The Blackout, a także happysad, Acid Drinkers, Strachy Na Lachy czy Dżem.

Sprzedaż biletów i karnetów na festiwal Jarocin 2012 rozpocznie się wkrótce.