Against Me! w grudniu zagra w Warszawie

24 lipca 2014
ok. 2 minut czytania

Na początku roku premierę miał najnowszy album formacji „Transgender Dysphoria Blues”. To szósta płyta w dorobku Against Me! i pierwsza, na której Laura Jane Grace, a nie Tom Gable, przewodzi grupie.

Against Me! to pochodząca z Florydy, punk-rockowa formacja, założona w 1997 roku i uważana za jeden z najważniejszych i najlepszych aktualnie istniejących zespołów punk-rockowych. Zespół początkowo był solowym projektem Toma Gabela. Muzyk, zainspirowany akustycznymi prostest-songami, występował w zaprzyjaźnionych pubach, klubach i na squatach. Z czasem skład rozrósł się do czterech osób – w tym zestawieniu grupa nagrała debiutancki album „Reinventing Ax Rose” (2002). Melodyjność i piorunująca mieszkanka folku, country i punk-rocka zainteresowała label Fat Wreck, nakładem którego ukazała się druga płyta grupy, „Eternal Cowboy” (2003).

Za najważniejszy album w dorobku Against Me! krytycy zgodnie uznają „Searching For The Former Clarity” (2005) nazwany przez serwis allmusic jednym z najlepszych punkowych krążków roku. Efektem był status gwiazdy podczas legendarnego Warped Tour w 2006 roku. W 2007 ukazał się krążek „New Wave”, wyprodukowany przez Butcha Viga, producenta „Nevermind” Nirvany, który odpowiada także za realizację „White Crosses”. Dwa ostatnie albumy Against Me! to krążki wydane dla wytwórni Sire Records, majorsa, z którym formacja rozwiązała jednak kontrakt, by wrócić do swych punkowych, rebelianckich korzeni.

Najnowsze dzieło Against Me!, „Transgender Dysphoria Blues”, ukazało się nakładem Total Treble Studios, czyli wytwórni założonej przez samych muzyków. Album jest pewnego rodzaju rozliczeniem z czasem, w którym Tom Gable zdecydował się na zmianę płci.

Bilety na jedyny polski koncert trafią do sprzedaży 30 lipca. Dostępne będą w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn, a także na stronach www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl.