Agnes Obel w październiku w Warszawie

24 lipca 2014
ok. 2 minut czytania

Wokalistka i autorka piosenek urodziła się w 1980 roku w Kopenhadze. Muzyka towarzyszyła jej od najmłodszych lat – jej ojciec kolekcjonuje instrumenty, a matka jest wybitną pianistką. Nic dziwnego, że już jako sześciolatka Agnes zaczęła interesować się muzyką. Dziecięca zabawa z biegiem lat przerodziła się w wielką pasję. Gdyby jednak nie ciągłe namowy partnera Agnes, Aleksa, który niemal siłą zmusił ją, by zaczęła tworzyć własną muzykę, może nigdy nie usłyszelibyśmy pięknej, melodyjnej twórczości duńskiej artystki.

Debiutancki album Agnes Obel, „Philharmonics”, został wydany w 2010 roku i szybko zdobył uznanie publiczności. Krążek zyskał platynowy status we Francji i Belgii, złoty w Holandii i pięciokrotnie pokrył się platyną w Danii. W 2011 roku artystka otrzymała także pięć nagród duńskiego przemysłu muzycznego (Danish Music Awards). Krytycy zwrócili uwagę, że „Philharmonics” przez swą subtelną delikatność nasuwa skojarzenia z krążkiem Tori Amos „Under The Pink”. Jednak nie tylko amerykańska wokalistka jest inspiracją dla młodej Obel. Agnes chętnie przyznaje się do fascynacji twórczością Roya Orbisona i dziełami Hitchcocka, które uczyły ją budowania nastroju i napięcia.

We wrześniu ubiegłego roku do sprzedaży trafił drugi album artystki, „Aventine”. Został nagrany w Chalk Wood Studios w Berlinie, gdzie wokalistka mieszka od 2006 roku.

Bilety:
130 zł (I kategoria)
120 zł (II kategoria)
130 zł (balkony)

Sprzedaż internetowa: Stodola.pl, eBilet.pl, Eventim.pl i Ticketpro.pl.